Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Niezapomniana sesja ślubna

Niezapomniana sesja ślubna
Gdzie zatem odbyć tą nietuzinkową sesję? Odpowiedź brzmi: nie ma barier ograniczających wybór jakiekolwiek scenerii. Wszystko zależy od kreatywności Młodej Pary, a dobry fotograf po prostu przyjmie wyzwanie i z danej przestrzeni wyciśnie ostatnie, fotograficzne soki.

Młodzi małżonkowie za tło swoich zdjęć najczęściej wybierają łono przyrody. Łąki, polany, szczyty górskie, brzeg jeziora czy morza znakomicie wypełnią przestrzeń. Z resztą natura, niezależnie od pory roku, zawsze wypada urokliwie i ubarwia fotografie. Inni, co bardziej romantyczni, wybiorą miejsca swoich spotkań, np. ławkę w parku, rynek miasta, zaciszna ławka w parku, bądź leśna ścieżka po której spacerowali a pierwszych randkach. Często spotyka się też wykorzystywanie swoich zamiłowań. Niekiedy Państwo Młodzi udają się, np. na stadion piłkarski, salę bilardowa lub kinową. Są i tacy, którzy szukają ekstremalnych doznań i zakładają na nogi rolki by poszusować w skateparku, albo skoczą ze spadochronem. Wiele w tym względzie zależy od inwencji pary i temperamentu małżonków.


Wspaniałe plenery Łochowa

Wiele interesujących przestrzeni dla wykonania zdjęć plenerowych znajduje się w Łochowie. Ta mazowiecka miejscowość może pochwalić się licznymi budowlanym naznaczonymi zamierzchłą przeszłością. Perłą Łochowa jest pałac neorenesansowy, zbudowany w latach 1820-1830 dla rodziny Hornowskich. Z pewnością na uwagę obiektywu fotograficznego zasługuje budynek poczty konnej z XIX wieku, dawna parowozownia wzniesiona w 1868 roku, czy budynek przepompowni, pochodzący z XIX wieku. Wizytówką miasta jest także „dom drewniany” - pierwotnie dom letniskowy wybudowany przed II wojną światową w Urlach.


Ujęcia artystyczne

Dobrym miejscem na zdjęcia o bardziej artystycznym nasyceniu byłyby zabytki o charakterze przemysłowym i handlowym, mieszczące się w Łochowie. Takimi obiektami są: pozostałości po przedwojennych folwarkach Stefanin i Łochów, zespół budynków gorzelni i browaru oraz dawny młyn "Gotowickiej", kompleks zabudowań Fabryki Maszyn Rolniczych i Odlewni Żeliwa z przełomu XIX i XX wieku w Baczkach Fabrycznych, w której skład wchodzą: dom fabrykanta, stróżówka, kantor, wielorodzinne domy robotników i obsługi technicznej fabryki, szkoła, spichlerz, kuźnia i odlewnia.


Łono natury

Dla miłośników przyrody, również nie zabraknie w Łochowie ciekawych zakątków. Miasto leży nad rzeka Liwiec, która tuż za miastem wpływa do Bugu. I właśnie tutaj para zakochanych może wypłynąć w romantyczną podróż łódką, lub zanurzyć się w odzie i tam pocałować się w blasku lśniącej tafli wody.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top