Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Niekonwencjonalność ślubnej sesji

Niekonwencjonalność ślubnej sesji
Aby wymyślić jakąś interesująca koncepcję sesji w plenerze wystarczy rozejrzeć się dookoła i na bok odłożyć wszelkie skrępowania. Jeżeli więc przechodzimy akurat starą i nieco zaniedbaną uliczką naszego miasta, to myślimy, że z tej przestrzeni nie da się wycisnąć nic.

Otóż jest inaczej. Obdarte z tynku i sfatygowane setkami lat budynki też mogą być atrakcyjne. W takiej scenerii można wykonać kilka awangardowych zdjęć, pełnych ducha artystycznego.


Pomysł na temat sesji ślubnej

Gdy jesteśmy miłośnikami starych motocykli, to dlaczego nie możemy zabrać Panny Młodej na przejażdżkę alejkami pół uprawnych na tle złocących się kłosów zbóż? Możemy także udać się nad jakikolwiek ciek wodny bądź okoliczny akwen. W zachodzącym słońcu na lśniącym tafli wody Para Młoda soczyście się pocałuje, brodząc po kostki w wodzie, a fotograf ujmie tę chwilę na wieki. Często wykorzystywany jest też motyw podróży na dworcach kolejowych czy na torach.


Wykorzystanie "fantów"

Tutaj można zastosować kilka rekwizytów, jak walizki, plecaki czy inne torby podróżne. Literacki motyw podróży jak widać można wykorzystać i w zdjęciach ślubnych. Fotografie takie mają swoją symbolikę, bo czymże jest małżeństwo, jeżeli nie barwną podróżą. Można pokusić się i o bardziej ekstremalne sceny, jak zdjęcia w korytarzu kopalni, albo na wzniesionym ponad powierzchnię ziemi balonie, na łyżce koparki albo pod wodą, gdzie młodzi w nietypowych okolicznościach złączą swoje usta.


Bardziej tradycyjnie

Najczęściej jednak młodzi małżonkowie obierają bardziej typowe scenerie. Często łączą się one z ich narzeczeństwem. Zdjęcia więc odbywają na ławce parku gdzie miał miejsce ich pierwszy pocałunek, na leśnej ścieżce gdzie wyznali sobie miłość, albo w zacisznej knajpce gdzie miało miejsce ich premierowe spotkanie. Równie często tłem pleneru stają się charakterystyczne punkty danego miasta-zabytkowe budowle, bądź walory krajobrazowe. Takich zakątków nie brakuje w Leżajsku.


Ratusz i inne zabytki

Wyróżniającym się na tle innych miast jest tutejszy Ratusz z charakterystyczną wieżą z zegarem. Ta murowana budowla powstała w połowie XIX wieku. Tuż obok stoją piękne i kolorowe kamienice z podobnego okresu. Niezwykle cennym zabytkiem Leżajska jest także pałac Miera z tegoż samego wieku co powyższe obiekty. Niegdyś był również w posiadaniu Potockich. Na uwagę obiektywu fotografa zasługuje także drewniany dworek Podstarościch przy ulicy Słowackiego 2, który był wzmiankowany już w połowie XVIII wieku. Okazale prezentuje się również „Narodnyj Dom” z 1913 roku, dziś siedziba biblioteki miejskiej.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top