Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Niedoceniona moc detali

Niedoceniona moc detali
Gdy Panna Młoda dokonała już odpowiedniego wyboru sukni ślubnej, pasującej do jej sylwetki, to jest to dla niej dopiero połowa drogi do sukcesu. Na efekt końcowy składają się także gustowne dodatki, których dobór wcale nie musi okazać się łatwy.

Ważnym detalem, o który Panna Młoda musi się zatroszczyć jest biżuteria. Ta powinna być zakładana w rozsądnych ilościach, bowiem przesada w tym względzie może dać efekt choinki świątecznej. Gdy suknia ślubna jest obficie wzbogacona o elementy biżuteryjne bądź koronkę, to idealnym i jedynym towarzyszem dla nich są jedynie kolczyki.


Wszystko można dopasować

Jeśli suknia ma obfity dekolt, to stosowne wydaje się dobranie do niego subtelnej kolii. Kiedy natomiast suknia jest mniej wyzywająca i skrojona jest w skromniejszym fasonie, to Panna Młoda może skłonić się do bardziej zmyślnych dodatków. Interesująco w takim zestawieniu prezentują się, np. korale. Jeśli Panna Młoda wygląda niczym nastoletnie dziewczę, to właśnie ten atrybut powinno się wyeksponować równie delikatnymi i nie nachalnymi kolczykami. Kobiety o niedługich szyjach nie powinny przyozdabiać się żadnymi naszyjnikami. Jeśli taka decyzja zapadnie to, przybrana kolia winna zwisać jak najniżej.


Obuwie i jego dobór

Ważny jest także dobór odpowiedniego doboru obuwia, nie tylko ze względu na wygodę. W tej kwestii Panny Młode odczuwają bolączkę, ponieważ zdarza się, że wybierają pomiędzy komfortem a jednolitością estetyczną z pozostałymi częściami ślubnego stroju. Aby buty właściwie prezentowały się na filigranowych kobietach, te nie powinny okalać kostek Panny Młodej, ponieważ taki fason obuwia jeszcze bardziej skraca nogi. Na wypadek gdy kobieta jest wyższa od Pana Młodego, ta powinna wystrzegać się wysokich obcasów, dzięki którym nazbyt widoczna byłaby dysproporcja.


Liczy się spójność garderoby

Panie, które za mąż wychodzą porą letnią i zdecydują się na sandały, muszą pamiętać, że ich stopy powinny wyglądać idealnie. Kobieta o dużych stopach nie może zdecydować się na założenie butów do szpica, które jeszcze bardziej wydłuż stopę. Oczywistym faktem jest kolorystyczna spójność całej garderoby ślubnej. Nie mniej, najważniejsza w dniu ślubu jest wygoda. Dlatego warto postarać się o buty z paskami, które dodatkowo stabilizują stopę. Jeśli Panna Młoda nie jest za pan brat z butami na obcasie, powinna zdecydować się na buty z podbiciem w kształcie kielicha, co umożliwi jej zachowanie równowagi i lekkość ruchów.


Na koniec bielizna

Bardzo ważne jest wyselekcjonowanie gustownej bielizny. Najlepiej wybrać bezszwową, która nie będzie na pierwszym planie. Niejednokrotnie przyszłe żony głowią się także nad wyborem pomiędzy szalem a bolerko. Można rzecz jasna zdecydować się na odsłonięte ramiona, ale można także trafić na duchownego udzielającego ślubu, którego ten wybór będzie bulwersował. Oczywiście, każda kobieta stająca przed ołtarzem musi mieć właściwie dobrany welon. Niektóre z pań wybiorą gustowny kapelusz, a inne ozdoby do włosów.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top