Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Nie tylko biel. Jak prezentują się kolorowe suknie ślubne?

Nie tylko biel. Jak prezentują się kolorowe suknie ślubne?
Kolorowa suknia ślubna kiedyś wymagała od panny młodej sporo odwagi, teraz ona, czy biała suknia z kolorowymi dodatkami staje się coraz powszechniejsza w modzie ślubnej. Czy warto zdecydować się na taką kreację, czy lepiej wybrać tradycyjną biel?

Wybór sukni ślubnej to spory problem dla panny młodej, salony mody ślubnej prezentują tyle różnych wzorów i modeli, że wyjątkowo trudno na coś się zdecydować. Panna młoda chce nie tylko wyglądać świetnie, ale też wybrać, taką suknię, która ją wyróżni i sprawi, że poczuje się w wyjątkowy sposób. Dla osób, które cenią sobie takie wyróżniające się kreacje, dobrą opcją będzie wybór kolorowej sukni ślubnej! Dawniej jedynym kolorem sukni ślubnej dopuszczalnym przez surową tradycję była czysta biel, na szczęście te czasy mamy już za sobą. Dlaczego „na szczęście”? Bo kolorowe suknie ślubne prezentują się po prostu niesamowicie, dlatego warto zostawić taki wybór pannie młodej i pozwolić jej na to odejście od tradycji.
 

Kolorowe suknie ślubne – jakie?

Kiedy mówimy o kolorowej sukni ślubnej, często mamy na myśli kreację bardziej podobną do wieczorowej w mocnym, wyrazistym kolorze np. bordowym, czy zielonym. Choć takie suknie ślubne również są w sprzedaży, to częściej kolorowa suknia ślubna oznacza wybór materiału w kolorze dosyć do białego zbliżonym np. écru, złamanego różu, czy beżowego. Taka suknia wciąż zamyka się w naszym wyobrażeniu o sukni ślubnej, a przy tym jest inna, ciekawa i nietypowa. Najczęściej wybieranym jest właśnie kolor écru, choć świetnie wyglądają także pastele, szczególnie jeśli suknia jest zwiewna i delikatna. Suknie w ciemnych kolorach spotykane są znacznie rzadziej i zwykle wymagają od panny młodej sporo odwagi. Taki wybór może być szeroko krytykowany przez rodzinę, zwykle jednak ludzie optują za tradycją lub za niewielkim od niej odstępstwem

 


Suknia ślubna – kolorowe detale

Mówienie o kolorowej sukni ślubnej nie oznacza również tego, że musi być cała w kolorze innym niż biały. Często panny młode wybierają białą suknię, ale udekorowaną kolorowymi dodatkami. Świetnym wyborem jest zwłaszcza wstęga w jakimś mocnym kolorze np. czerwonym lub niebieskim, choć zdarzają się nawet w czarnym. Inną opcją są kolorowe koronkowe ozdoby naszyte np. na plecach albo detale w formie kwiatów na gorsecie lub na spódnicy. Innym rodzajem kolorowych detali są suknie stylizowane na regionalne. Ich wybór zwykle związany jest z chęcią podkreślenia pochodzenia panny młodej i zachowania przy tym nowoczesności. Biała suknia ze stylizowanym np. na góralski gorsetem lub z małymi regionalnymi wstawkami jest świetnym rozwiązaniem.

 


Suknia ślubna w kolorze, czy biała?

To, czy ostatecznie panna młoda zdecyduje się na suknię białą, czy kolorową zależy tylko i wyłącznie od jej upodobań. Prawdą jest, że dawniej trudno było znaleźć kolorowe modele, dziś zarówno one, jak i te z kolorowymi detalami są standardem na wyposażeniu salonów mody ślubnej. Warto pamiętać, że trochę koloru ożywi suknię ślubną i sprawi, że będzie ona bardziej wyjątkowa, dlatego z pewnością warto rozważyć taką opcję. Jeśli jednak jesteśmy całym sercem za bielą, to nic nas nie przekona i także będzie to dobry wybór. Suknia ślubna powinna podobać się przede wszystkim pannie młodej, dlatego kolor powinien zależeć tylko i wyłącznie od jej preferencji.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top