Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Najpiękniejsze weselne dekoracje

Najpiękniejsze weselne dekoracje
Piękna dekoracja może stworzyć niezwykły klimat, a tego przecież szukamy podczas "najważniejszego dnia w swoim życiu". Jak urządzić sale weselną, aby była elegancka i wytworna, a przy tym wyróżniała się spośród innych miejsc?

Przaśne dekoracje w stylu porozwieszanych w przypadkowych miejscach balonów to już przeszłość. Teraz salę stroi się gustownie, z konsekwencją, która jest widoczna nawet w dodatkach do stroju pary młodej. Odpowiednie dekoracje tworzą niezwykły klimat, który znacznie upiększy ten wyjątkowy dzień, dlatego warto wszystko dokładnie przemyśleć. Jak udekorować salę weselną, żeby swoim urokiem zachwyciła gości?
 

Najważniejsze to postawić na motyw przewodni

Niezależnie od tego, czy para młoda dekoruje salę samodzielnie, czy korzysta z pomocy firmy, najważniejsze to wybrać motyw przewodni dekoracji. Może to być konkretny kwiat lub przynajmniej kolor. Warto zrobić to z wyprzedzeniem, aby można było uwzględnić to przy wyborze innych szczegółów wesela, lub odwrotnie, wystrój sali dopasować np. do sukni panny młodej, która będzie wyznaczać motyw przewodni uroczystości. Potem należy się zastanowić, jakich elementów nie może zabraknąć, żeby sala zachwycała swoim pięknem.
 

Żywe kwiaty – główny element weselnych dekoracji

Nic tak nie podnosi estetyki miejsca, w którym przebywamy, jak żywe kwiaty. Są obowiązkowe na każdym weselu, ale warto urządzić z nich motyw przewodni wesela i zastosować je w dużej obfitości. Im więcej kwiatów, tym miejsce wygląda bardziej romantycznie i świeżo, dlatego warto umieścić je nie tylko jako bukiety, czy stroiki na stołach, ale także udekorować nimi poręcze schodów, czy nawet klamki. Można też ułożyć je w formie baldachimu nad siedzeniami młodej pary albo rozsypać trochę płatków (najlepiej róż) na stołach. Pomysłów jest naprawdę wiele, warto, żeby kwiatów było dużo, ale bez przesady, najważniejsze jest urządzić wszystko gustownie i z umiarem. Dla weselnych dekoracji najlepiej prezentują się kwiaty w jasnych odcieniach, szczególnie popularne, zwłaszcza latem, są storczyki. Jednak i tutaj można “poszaleć” w zależności od budżetu młodej pary.Świece i lampiony – romantyczny element wesela

Innym elementem, którego nie może zabraknąć w dekoracjach weselnych, są świecie. Zwykle stawia się je na stołach, w ciekawych stroikach, zdarza się, że nawet się ich nie zapala. Jednak światło świec ma naprawdę urokliwy charakter, potrafi stworzyć wyjątkowy, romantyczny nastrój. Dlatego może warto wybrać właśnie ten motyw za przewodni i kiedy na zewnątrz będzie już ciemno, przygasić lekko światła i zapalić świece. Musi być ich oczywiście więcej niż tylko jedna na każdym stoliku, można udekorować nimi nawet podłogę lub stworzyć ciekawą kompozycję w formie piramidy.
 

Nie zapomnijcie o zabezpieczeniu

Oczywiście świece muszą być dobrze zabezpieczone, żeby nie doszło do wypadku, a poza tym lepiej nie stawiać ich zbyt blisko parkietu. Rozwiązanie świetnie sprawdzi się na weselach, które odbywają się w dwóch salach, kiedy w jednej znajdują się stoliki (tam może być spokojniej i bardziej urokliwie), a w drugiej parkiet (gdzie błyskają sztuczne światła i trwa taneczne szaleństwo). Inną formą takiej dekoracji są lampiony podwieszone u sufitu, element, który uświetni każde przyjęcie plenerowe, jednak wewnątrz sali będzie wyglądać nieco dziwnie.

 

 

Dekoracje weselne – dodatki

Na tych dwóch kategoriach nie kończy się oczywiście lista elementów używanych w ślubnych dekoracjach. Świetnie prezentują się dekoracje stworzone z rozciągniętych materiałów np. w formie baldachimu. Mogą też zakryć ściany i sufit, nadać im więcej elegancji, albo łatwo zmienić ich kolor. Podobnie prezentują się wstęgi, które można użyć dosłownie w każdym przypadku, od udekorowania krzeseł do kieliszków. Choć balony wyszły z mody, to czasem pojawiają się w formie fantazyjnych upięć i mają niewiele wspólnego z dekoracjami, które pamięta się z dawnych wesel.
 

Wszystko związane jest z pomysłowością

Wybór dodatków w dekoracji ślubnej, właściwie nie ma granic. Zależy od tego, jaka wizja towarzyszy projektantowi. Można zastosować bibułę, origami, kryształki, girlandy czy jeszcze inne elementy, w zależności od kreatywności. Świetnym pomysłem są wycinane owoce, czyli napisy lub kształty tworzone np. w jabłkach. Można wyciąć w nich serce lub napis LOVE i umieścić na stołach. Pomysłowość w dekoracjach ślubnych właściwie nie ma granic. Wymyślanie kolejnych ozdób to świetna zabawa, ale także potrzebny wysiłek, bo to sala zostanie uwieczniona na prawie wszystkich zdjęciach weselnych. Jej wygląd ma spore znaczenie dla wrażenia, jakie goście wyniosą z przyjęcia, a przecież to jest najważniejsze.

Więcej pomysłów można znaleźć poniżej:

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top