Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Najmodniejsze fryzury ślubne 2015/2016

Najmodniejsze fryzury ślubne 2015/2016
Choć fryzura powinna być dopasowana przede wszystkim do sukni i do samej panny młodej, to przecież warto wpisać się nią w obowiązujące trendy. Jakie ślubne upięcia były modne w roku 2015, a jakie będą w 2016?

Sezon ślubny 2015 zbliża się ku końcowi, w związku z czym przyszedł czas, aby podsumować najważniejsze trendy i zastanowić się, które z nich sprawdzą się także w przyszłym sezonie. Tym razem przyjrzymy się fryzurom, które rozpalają wyobraźnię panien młodych prawie tak samo, jak suknie ślubne. Włosy to w końcu bardzo ważne dopełnienie ślubnej stylizacji! Wiele kobiet decyduje się na zapuszczanie włosów tylko dlatego, aby być w stanie mieć fantazyjną i elegancką fryzurę w momencie wychodzenia za mąż. Rzeczywiście wśród ślubnych fryzur już od wielu lat królują takie, które można zrobić na długich włosach – koki, fale, czy skomplikowane upięcia. Jak było w 2015 roku? Na jakie trendy możemy liczyć w 2016?


Jakie fryzury ślubne były modne w 2015 roku?

Rok 2015 w modzie ślubnej upłynął pod znakiem lekkich, koronkowych kreacji, tę romantyczną tendencję można było zauważyć także w najpopularniejszych ślubnych fryzurach. Styliści stawiali na fale, które naturalnie opadały na ramiona, lub które były zebrane w fantazyjne upięcia. Naturalność i lekkość była motywem przewodnim, często elementem upięcia był szeroki warkocz, który dodawał pannie młodej delikatności i czynił fryzurę bardziej dziewczęcą, choć wciąż niezwykle elegancką. Dla pań o krótszych włosach również polecana była fryzura o bardziej „okrągłym” kształcie, z falami lub loczkami przynajmniej w pewnym stopniu. Absolutnym hitem sezonu była rezygnacja z welonu i zastąpienie go jakimś detalem, który harmonijnie dopełniał fryzurę i przyciągał uwagę. Była to ozdoba najczęściej w formie kwiatu lub inspirowana kwiatowym motywem.

 

 

Co zamiast welonu?

Choć zwykle welon uchodzi za nieodłączny element sukni ślubnej, w sezonie 2015 wiele panien młodych było w stanie z niego zrezygnować w zamian za detal, który w znacznie lepszy sposób dopełniał ślubną fryzurę. Co najczęściej występowało w takiej roli? Zwykle były to różnego rodzaju przypinki z kwiatowym motywem np. zrobione z kryształków. Inna opcją był wybór świecącego diademu, który dopełniał obrazu panny młodej – księżniczki i świetnie komponował się z suknią w tym samym stylu, choć można go wybierać do różnych jej typów. Bardzo popularne były także wstążki lub satynowe, jedwabne opaski, które nadawały pannie młodej trochę dziewczęcego uroku. Na wesela letnie dobrym wyborem, który komponował się z modą na romantyczność i naturalność były wieńce z żywych kwiatów, które świetnie pasują do delikatnych letnich sukienek ślubnych.

 


Fryzury ślubne – trendy 2016

Czy trendy te zostaną z nami w 2016 roku? Wydaje się, że większość tak, wciąż w modzie będą diademy i przypinki we włosach zamiast welonu. Styliści mówią, że przyszły sezon bardziej niż ten odznaczy się umiłowaniem prostoty, dlatego możemy się spodziewać więcej panien młodych wybierających rozpuszczone i delikatnie, opadające na ramiona włosy. Wydaje się także, że więcej zobaczymy dziewczęcych, luźno splecionych warkoczy, często poprzekładanych wstążką lub kwiatami, w okresie letnim nawet świeżymi. Ten powrót do klasyki i prostoty to w zasadzie dobra wiadomość, nie tylko jest wyrazem elegancji, która odpowiada randze uroczystości, jaką jest ślub, czy wesele, ale także świetnie dopasuje się do większości panien młodych i ich stylizacji.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top