Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Najlepsze sposoby na dekorację sali weselnej

Najlepsze sposoby na dekorację sali weselnej
Dekoracja kościoła i sali weselnej to nieodłączny element dobrze zorganizowanego wesela. Jakie dekoracje zrobią największe wrażenie i nadadzą sali niezwykły klimat? Lepiej wynająć fachowców, czy zrobić je samemu?

Sala, na której odbędzie się nasze wesele, ma ogromne znaczenie. Musi być wystarczająco duża, aby pomieścić wszystkich gości, a przy tym, żeby nie zabrakło miejsca do tańczenia. Poza tym podłoga powinna być wykonana z materiału, który nie jest zbyt śliski. Wygląd sali jest przy tym nie mniej ważny, bo tworzy specyficzny klimat, który jest bardzo ważny na weselu. Jak powinna wyglądać sala weselna, aby była idealnym miejscem na nasze przyjęcie?
 

Miejsca wyspecjalizowane w weselach

Sale w domach weselnych są zwykle przygotowane na taką uroczystość, właściciele zapewniają własne dekoracje. Niestety nie zawsze muszą się one podobać narzeczonym, nie są też zwykle niczym szczególnym. Dlatego, aby nadać sali wymarzonego przez nas klimatu, powinniśmy pomyśleć o dodatkowych dekoracjach. Jakie wybrać? W co przystroić salę weselną, aby była naprawdę wyjątkowa?
 

Jaką dekorację sali weselnej wybrać?

Tym, co kojarzy się z weselną dekoracją, są duże fragmenty materiałów, zawieszone na ścianach, czy u sufitu, które można układać w wymyślne kształty. Wstążki i kokardy np. na siedzeniach też są już raczej standardem. Co zatem zrobić, aby się wyróżnić z całej masy podobnych sal i wesel? Dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w dekoracje z żywych kwiatów. Można ustawić je w formie stroików na stołach lub w różnych miejscach sali, girlandami udekorować wejście lub zawiesić je nad stołem pary młodej w formie baldachimu.
 

Inne możliwości

Inną opcją jest wybranie świec, jako głównego motywu i ustawienie ich w świeczniku lub bez na podłodze w niektórych częściach sali, a może nawet podwieszenie ich lub kolorowych lampionów u sufitu. Taka dekoracja daje nocą niezwykły efekt i tworzy romantyczny klimat. Choć typowe dekoracje z balonów dawno wyszły z mody, to wciąż można się na nie zdecydować, tworząc ciekawy wzór pod sufitem. W tym samym celu możemy wykorzystać także pompony z papieru. Trzeba pamiętać, że najważniejszym elementem każdej sali weselnej jest miejsce dla nowożeńców, musi się ono odpowiednio odznaczać. Dobrym pomysłem będzie baldachim nad siedzeniami lub większy stroik postawiony na stole, który będzie komponował się z całością dekoracji.

 


Dekoracja stołów na przyjęciu weselnym

Najważniejszym elementem weselnych dekoracji sali jest przystrojenie stołów, które musi oczywiście komponować się z całością. Na środku stołu powinien być ustawiony stroik z żywych kwiatów, które wybrano za motyw główny, może być to także bogato przystrojona świeca na wysokim świeczniku. Można także zrobić coś bardziej wyjątkowego i ułożyć na stole origami lub w ten sposób postawić na stole serwetki. Ważnym elementem stołowych dekoracji są karteczki z nazwiskami gości, tutaj właśnie można pokazać swoją kreatywność i np. wypisać je na serwetkach, a które potem można ułożyć w wymyślny sposób na talerzach. Butelki z napojami i alkoholem można przystroić w „ubranka”, można też położyć na talerzu mały prezencik dla gości w formie np. babeczki. Inne kreatywne dodatki są również mile widziane, wszystko zależy od wyobraźni nowożeńców lub ich doradców.


Dekorować salę samodzielnie, czy wynająć specjalistów?

Jak udekorować salę weselną? Choć zatrudnienie specjalnej firmy może być drogie, to tworzone przez nie dekoracje są jak małe dzieła sztuki. Fachowcy nie tylko zaprojektują przystrojenie sali, ale też znajdą odpowiednie materiały i zajmą się całym przygotowaniem. Jeśli tylko budżet na to pozwala, będzie to najlepsze rozwiązanie. Jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużej kwoty lepiej polegać na dekoracji, którą oferują właściciele sali, a jeśli nam ona nie odpowiada, warto dokonać własnych zmian. Sporo pomysłów na to, jak udekorować salę samodzielnie znajdziemy w Internecie, a materiały do tego potrzebne wcale nie są drogie. Choć ostateczny wygląd sali nie będzie zapewne tak efektowny, jak w przypadku zatrudnienia specjalnej firmy, to wciąż powinien sprostać naszym oczekiwaniom.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top