Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Najlepsze sposoby na dekorację sali weselnej

jak udekorować krzesła na wesele - białe dekoracje
Elementem organizacji wesela jest przygotowanie sali weselnej. Chcesz dowiedzieć się jak udekorować salę na wesele? Poznaj dekoracje, które zrobią wrażenie na Waszych gościach weselnych i nadadzą uroczystości niezwykły klimat.

Wybór sali, na której odbędzie się Wasze wesele, ma ogromne znaczenie. Musi być wystarczająco duża, aby pomieścić wszystkich gości, a przy tym nie może zabrknąć miejsca na tańce i zabawy. Wybierając salę zwróćcie uwagę na podłogę - nie może być zbyt śliska - przecież ten wieczór spędzicie w dużej części właśnie na parkiecie. Nie mniej ważny jest wygląd samej sali. Ma on tworzyć odpowiedni klimat. Nie w każdej sali uda się stworzyć odpowiednie aranżacje samymi dodatkami i przyzdobieniem. Jak powinna wyglądać sala weselna, aby była idealnym miejscem na nasze przyjęcie?

Jak wybrać salę weselną?

Sale w domach weselnych są zwykle przygotowane na taką uroczystość, a właściciele zapewniają własne dekoracje. Niestety nie zawsze muszą się one Wam podobać lub pasować do Waszego zamysłu. Dekoracje zapewniane przez domy weselne są zazwyczaj mocno zapobiegawcze - w kolorach i stylistyce, która niczego nie narzuca. Dlatego, aby nadać sali wymarzonego przez nas klimatu, powinniśmy pomyśleć o dodatkowych dekoracjach. Jakie wybrać? W co przystroić salę weselną, aby była naprawdę wyjątkowa?
 

Jaki wystrój sali weselnej wybrać?

Tym, co kojarzy się z weselną dekoracją, są duże fragmenty materiałów, zawieszone na ścianach, czy u sufitu, które można układać w wymyślne kształty. Wstążki i kokardy np. na siedzeniach też są już raczej standardem. Co zatem zrobić, aby się wyróżnić z całej masy podobnych sal i wesel? Dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w dekoracje z żywych kwiatów. Można ustawić je w formie stroików na stołach lub w różnych miejscach sali, girlandami udekorować wejście lub zawiesić je nad stołem pary młodej w formie baldachimu.
 

Dekoracja sali weselnej - inne możliwości

Inną opcją jest wybranie świec, jako głównego motywu i ustawienie ich w świecznikach lub bez na podłodze w niektórych częściach sali, a może nawet podwieszenie ich pod sufitem. Świetnie prezentować się będą również kolorowe lampiony. Taka dekoracja daje nocą niezwykły efekt i tworzy romantyczny klimat. Dekoracje z balonów są nieco typowe, jednak nadal nie brakuje ich na weselach. W Internecie znajdziecie balony o fantazyjnych kształtach i kolorach. Jeśli np. motywem przewodnim wesela jest czerwone serce, wówczas w styl pięknie wpiszą się czerwone baloniki w kształcie serduszek. Możecie również zakupić butlę z helem i sprawić, że czerwone serduszka będą unosić się pod sufitem. Pamiętajcie o tym, że miejsce, w którym będziecie siedzieć na weselu Wy - świeżo upieczeni małżonkowie - powinno być udekorowane nieco inaczej, odznaczać się i wyróżniać. Możecie w tym celu wykorzystać baldachim nad siedzeniami lub piękny, kwiecisty stroik komponujący się z pozostałymi dekoracjami.


Dekoracja stołu na wesele

Najważniejszym elementem weselnych dekoracji sali jest przystrojenie stołów, które musi oczywiście komponować się z całością. Na środku stołu powinien być ustawiony stroik z żywych kwiatów, które wybrano za motyw główny, może być to także bogato przystrojona świeca na wysokim świeczniku. Można także zrobić coś bardziej wyjątkowego i ułożyć na stole origami lub w ten sposób postawić na stole serwetki. Ważnym elementem stołowych dekoracji są karteczki z nazwiskami gości, tutaj właśnie można pokazać swoją kreatywność i np. wypisać je na serwetkach, a które potem można ułożyć w wymyślny sposób na talerzach. Butelki z napojami i alkoholem można przystroić w „ubranka”, można też położyć na talerzu mały prezencik dla gości w formie np. babeczki. Inne kreatywne dodatki są również mile widziane, wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

Dekoracja sali weselnej DIY?

Zatrudnienie profesjonalnej firmy, która zadba o wystrój sali weselnej to dodatkowy koszt. Jeśli w budżecie weselnym macie środki, które możecie na to przeznaczyć, to bez wątpienia będzie to dobre rozwiązanie. Fachowcy nie tylko zaprojektują przystrojenie sali, ale też znajdą odpowiednie materiały i zajmą się całym przygotowaniem. Ozdoby tworzone przez profesjonalistów to małe dzieła sztuki. Jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużej kwoty lepiej polegać na dekoracji, którą oferują właściciele sali weselnej, a jeśli nam ona nie odpowiada, warto dokonać własnych zmian. Ozdoby weselne DIY (ang. Do it yourself - Zrób to sam) mają swój urok. Sporo pomysłów na to, jak udekorować salę samodzielnie, znajdziemy w Internecie, a materiały do tego potrzebne wcale nie są drogie. Zobacz jak udekorować krzesła na wesele:
 

Tworząc zdobienia do sali weselnej, pamiętajcie o tym, aby były one zgodne z klimatem sali oraz samego wesela. Warto również zainspirować się realizacjami dostępnymi w Sieci, a także zwrócić uwagę na to, by wybierane kolory pasowały do siebie. Jeśli tworząc dekoracje sali włożycie w to nieco serca i kreatywności, z pewnością efekt wizualny zachwyci Waszych weselnych gości.

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (2)
  • Gosza 2019-10-27, 10:19

    Najładniejsze sale weselne to te które są przestrzenne, ale dają poczucie przytulności. Ja wybrałam salę w Czerwionce w Hotelu i Restauracji Biały Dom - wybór był naprawdę trafiony, idealne miejsce na tego typu wydarzenia. Obsługa też bardzo na poziomie i o wszystko zadbała! :)

  • Ania 2017-09-19, 13:34

    My dekorowaliśmy sami (a właściwie SAME z przyjaciółkami :D ) salę, dlatego, że naprawdę chciałam to robić. Przygotowałyśmy motyw morski i zgrał się pięknie z moją salą tzw Bursztynową w ośrodku Casilla. Ma ona takie właście bursztynowe, drewniane, ciepłe akcenty i pięknie pasowały do złota i granatu. Mój mąz marynarz był zadowolony, a ja się czułam ja syrena :D

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top