Najbardziej kreatywne prezenty ślubne

Najbardziej kreatywne prezenty ślubne
Znów mamy problem, co podarować znajomym w ślubnym prezencie? Pieniądze, komplet pościeli, czy ekspres do kawy? Nic z tych rzeczy! Znacznie lepiej sprawdzi się zaskakujący prezent, do którego przygotowania użyjemy trochę kreatywności.

Nie sztuka pójść na ślub i wręczyć w prezencie pieniądze lub coś standardowego. Sztuką jest uruchomić trochę swoją kreatywność i postarać się zaskoczyć parę młodą prezentem. Co można im podarować, żeby byli zaskoczeni i zachwyceni? Opcji jest sporo! Wystarczy zacząć myśleć w bardziej niestandardowy sposób i pomysły same przyjdą do głowy!


Kreatywne myślenie popłaca

Można wymyślić coś samemu lub zrobić "burze mózgów" z kilkoma znajomymi. Ważne, żeby wpaść na pomysł, który zaskoczy wszystkich. Nie musi to być wcale drogi podarunek, bardziej liczy się kreatywność i chęć sprawienia radości świętującym ten wyjątkowy dzień. Jaki prezent można wręczyć parze młodej, żeby było kreatywnie i zaskakująco?


Prezent ślubny na przyszłość

Małżeństwo to tylko początek wspólnego życia, zakładamy, że będzie trwało ono wiele, wiele lat. Może w takim razie warto podarować coś, co przyda się dopiero za jakiś czas, co więcej, zyska na wartości. Świetnym pomysłem jest zakup drogiego alkoholu np. wina, whisky, koniaku, który za 10 lat będzie smakować znacznie lepiej i wręczyć butelkę z adnotacją, że para powinna ją otworzyć na 10 rocznicę ślubu. Z tego samego powodu możemy podarować antyk lub dzieło sztuki, które według naszych nadziei lub informacji od specjalistów nabierze wartości z biegiem lat. Będzie to pewien symbol trwałości związku, a jeśli para przeżyje z sobą długi czas, na pewno ten prezent będzie wspominać z sentymentem.

 


Prezent na wesele z... crowdfundingu?

Crowdfunding, czyli zbieranie funduszy na różne cele poprzez specjalne strony społecznościowe, stał się bardzo popularny. Zwykle wykorzystywany jest dla celów charytatywnych, ale nie ma żadnych ograniczeń w tym zakresie. Może warto byłoby zaangażować społeczność internetową w zbieranie funduszy na wymarzoną podróż poślubną najlepszych przyjaciół, których na to nie stać. Internauci są zwykle bardzo hojni, jeśli historia zostanie dobrze opisana, może uda się zebrać potrzebną kwotę. Dobrze, jeśli zbieranie pieniędzy będzie niespodzianką dla narzeczonych, ale warto powiadomić innych znajomych pary, może także się dorzucą?


Wrażenia w prezencie ślubnym

Choć "kupony na wrażenia" stają się coraz bardziej popularne, to zapewne niewiele par młodych spodziewa się otrzymać taki podarunek. Można pomyśleć o zakupie dnia w SPA dla dwojga, ale jeśli nowożeńcy lubią mocniejsze wrażenia, również nie będzie problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego. Skok ze spadochronem, czy wycieczka na poligon, albo przejażdżka Ferrari – opcji jest bardzo wiele! Możemy też opłacić weekendowy wyjazd do któregoś z pięknych miast, może nawet do romantycznego Paryża? Z tanimi biletami wcale nie musi być to drogi prezent, a wrażenia z tym związane, młoda para zapamięta na długo!

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecane artykuły

Prezenty ślubne – zwyczaje i oczekiwania Prezenty ślubne – zwyczaje i oczekiwania
Goście weselni często nie potrafią zdecydować się na wybór odpowiedniego prezentu dla młodej pary. Nie zawsze wiąże się to z pustą kieszenią, lecz z kupnem takiego prezentu, który będzie jedyny i niepowtarzalny. Niestety często młoda para dostaje tak...
Czytaj więcej

Wasze komentarze (0)

  • Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top