Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Nadmorski raj plenerowy

Nadmorski raj plenerowy
Ślub to niezwykłe wydarzenie dla dwojga zakochanych ludzi. Każdy z nas chciałby takie wydarzenie zarejestrować z całym bogactwem szczegółów. Niestety ludzka pamięć jest zawodna i musimy posiłkować się zdjęciami. Warto zainwestować w dobrego fotografa, który w sposób profesjonalny uwieczni te jedyne w swoim rodzaju chwile.

Reportażowe zdjęcia ślubne warto urozmaicić czymś niekonwencjonalnym, co wydostaje się poza kanon powszechnie przyjętego albumu ślubnego. Warto w takim celu udać się na barwną sesję plenerową. Tylko taka forma zdjęć potrafi uchwycić prawdziwy temperament młodych małżonków. Modnymi plenerami są tła przyrody, przestrzeń wiejska, a także ulice miasta. Mniej szablonowe pary zdecydują się na jakieś szalone przedsięwzięcia, np. sesja wodna, na wysypisku śmieci albo skok na bungie.


Piękne miejsca Świnoujścia

Ciekawych przestrzeni na sesję plenerową nie brakuje w Świnoujściu. To nadmorskie miasto jest istnym rajem dla fotografii plenerowej. Jedną z największych atrakcji tej miejscowości jest plaża. Pobliskie kąpieliska są płytkie, więc Para Młoda może śmiało wskoczyć do morza i tam wykonać kilka interesujących ujęć do albumu ślubnego. Plaże w Świnoujściu stwarzają też okazję by oddać się wirowi dziecięcej wyobraźni. Nic tak nie zaskoczy oglądających album ślubny jak widok młodych małżonków na zjeżdżalni czy trampolinie. Można także pokusić się o fotografie na motorówce czy skuterze wodnym. Atrakcyjnym miejscem dla zdjęć jest także promenada. Piękny, przedwojenny bulwar, szczególnie letnią, wieczorową porą jest bardzo kolorowy, bo znajdują się tam połyskujące blaskiem księżyca knajpki, kawiarnie i ogródki piwne. Interesującym obiektem jest także muszla koncertowa, na scenie której Para Młoda może upamiętnić swoje plenerowe harce fotograficzne.


Każdy tutaj znajdzie coś odpowiedniego!

Nie sposób nie wspomnieć o zabytkach tego pięknego miasta. Nad Świnoujściem góruje wieża garnizonowego kościoła luterańskiego pw. Marcina Lutra z 1904 roku. Obiekt ten został zniszczony w trakcie II wojny światowej, a obecnie pełni funkcję wieży widokowej i kawiarni. Zdjęcia w tak charakterystycznym miejscu z pewnością ubarwiły by każdy album ślubny. Miłośnicy militariów powinni pofatygować się pod zespół fortów twierdzy Świnoujście. Pasje poszczególnych małżonków często stają się motywem przewodnim sesji plenerowych. Intrygujące są także inne miejsca o charakterze zabytkowym: Kapinatat Portu, Młyny Stawa (które są symbolem miasta), Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Park Zdrojowy z XIX wieku czy willa ryglowa. Jeśli chcielibyśmy mieć w swoich pamiątkowych albumach ujęcia awangardowe, to koniecznie musimy udać się na sesję do lokalnego portu. Tam bez liku intrygujących zakątków. Aby takie zdjęcia były efektowne, wystarczy szczypta naszej odwagi i niezbędnej w tym przypadku inwencji.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top