Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Na zamku i nad jeziorem

Na zamku i nad jeziorem
W dobie tak zaawansowanej technologii jaką dysponują współcześni fotografowie, niektórzy mogą pokusić się o stwierdzenie, że każdy kto jest w posiadaniu tak klasowego aparatu zrobi dobrej jakości zdjęcia.

Nic bardziej mylnego. To przecież fotograf wychwytuje najistotniejsze i najbardziej ulotne chwile, to on wciska spust migawki, to on kadruje zdjęcie i to on, a nie aparat, dysponuje niezbędną w tym fachu kreatywnością.


Na co zaracać uwagę podczas wyboru fotografa?

Wybór odpowiedniego fachowca jest zajęciem czasochłonnym. Warto poszukiwania fotografa rozpocząć nawet z rocznym wyprzedzeniem, bowiem najlepsi specjaliści na rynku mają zarezerwowane terminy na wiele miesięcy przed datą wykonania usługi. Penetrację rynku fotografii ślubnej warto rozpocząć od przestrzeni internetu. Tam mamy wgląd w portfolia poszczególnych fotografów i względem swojego gustu możemy przebierać w bogactwie ofert. Można też zerknąć na fora ślubne i tam zaczerpnąć opinii o poszczególnych fachowcach. Gdy spotkamy się z fotografem osobiście, to warto także poprosić o kontakt do ostatnich jego klientów aby zapytać ich o jakość wykonanej usługi.


Spokój i nieograniczony czas

Jeśli zdecydujemy się na sesję plenerową, to miejmy na względzie, że termin jej odbycia często wiąże się z efektem końcowym. Decyzja o wykonaniu tych zdjęć w dniu ślubu jest bardzo ryzykowna. Presja czasu i chęć szybkiego powrotu do gości weselnych powoduje, że pośpiesznie wykonane ujęcia mogą być kiepskie. Obiektyw fotografa natychmiast wychwyci napięcie i nienaturalność młodych małżonków. Dlatego z wykonującym zdjęcia należy umówić się na inny dzień niż zaślubiny, by niezależnie od kapryśnej aury i bez zbędnych napięć wykonać tę pamiętną sesję.


Wskazany inny termin niż dzień ślubu

Wybierając inny dzień sesji mamy do dyspozycji więcej czasu, a co za tym idzie, mamy sposobność odwiedzenia kilku różnorakich miejsc, co w sposób znaczny urozmaici nasz album ślubny. Para Młoda także nie musi martwić się o nienaganny strój i fryzurę. Przed rozpoczęciem zdjęć, warto mieć już jakieś wyobrażenie o "plenerze". Pracę fotografa w czasie takiej sesji ułatwia wcześniejsza rozmowa z klientami, o zamiłowaniach czy o ewentualnym zarysie koncepcji na te zdjęcia.


Wspaniałe zabytkowe obiekty

Pomysłów na sesję w terenie jest tyle ile jest Par Młodych, fotografów i miejsc na ich odbycie. Czasami wystarczy rozejrzeć się dookoła siebie by doznać olśnienia. Takich natchnień nie brakuje w Świdwinie. Mnóstwo tutaj pięknych zabytków architektury, jak choćby Zamek Joannicki, który zbudowano już w XIII wieku nad rzeką Redą. Ta budowla to absolutna perełka, nawet na skalę europejską. Równie leciwe i piękne są obwarowania obronne miasta z bramą Kamienną na czele. Nieopodal wspomnianego zamku, znajduje się słowiańska osada, która stylizowana jest na osadę w Biskupinie. Najbardziej charakterystycznym punktem miasta jest jednak Wieża Bismarcka, którą wzniesiono w 1911 r. Budowla ta osadzona jest w urokliwym parku miejskim. Młoda Para może udać się także nad jezioro Bukowiec, by tam pokusić się o kilka szalonych ujęć.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top