Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Modne kolory włosów blond dla każdej kobiety!

Modne kolory włosów blond dla każdej kobiety!
Trzeba przyznać, że koloryzacja włosów blond nie należy do najłatwiejszych. Pierwsze problemy nie pojawiają się jednak przy procesie nakładania farby do włosów, lecz już przy wyborze odpowiedniego odcienia blondu. Jaki kolor będzie odpowiedni dla naturalnej blondynki, szatynki, brunetki bądź rudej?

Jak uniknąć żółtych, pomarańczowych lub czerwonych tonów w trakcie koloryzacji na blond? Podpowiadamy, jak wykonać skuteczną, modną i efektywną koloryzację w odcieniu blondu!


Modne kolory włosów blond dla blondynki

Farbowanie włosów na blond w przypadku naturalnych blondynek to z pozoru banalny temat. Oczywiście, delikatne rozjaśnienie lub przyciemnienie włosów sprawi znacznie mniej problemów niż przejście z ciemnego brązu na bardzo jasny blond. Pamiętajmy jednak, by również w tym przypadku nie rozjaśniać i nie przyciemniać włosów o więcej niż 1-2 tony podczas jego zabiegu koloryzacji, a także zadbać o właściwą pielęgnację włosów po farbowaniu – to pozwoli nam uniknąć problemu niechcianych żółtych, czerwonych lub pomarańczowych refleksów.


Problem z odcieniem

Jaki odcień blondu dla blondynki? Panie, które posiadają bardzo jasną i bladą cerę będą idealnie prezentować się w jasnych, popielatych i zimnych odcieniach blondu. Blondynki o tym typie urody mogą też zaryzykować na swojej głowie mody w ostatnim czasie kolor siwy blond. Blondynki o ciepłym typie urody powinny natomiast wybierać farby do włosów w kolorze miodowego lub karmelowego blondu.


Włosy blond u szatynki

Koloryzacja blond u szatynki nie powinna stanowić problemu, o ile w tym przypadku również będziemy trzymać się zasady rozjaśniania włosów maksymalnie o 1-2 tony podczas jednej koloryzacji. Jaki odcień blondu dla szatynki? U szatynek o jasnym i zimnym kolorze cery bardzo dobrze sprawdzi się ciemny lub jasny blond w chłodnej tonacji kolorystycznej, zaś dla szatynek o ciepłym typie urody i nieco opalonej karnacji, idealny będzie naturalny, złocisty lub słoneczny blond. Szatynki mogą też pozostać przy naturalnym kolorze swoich włosów i zdecydować się na delikatne refleksy lub pasemka blond.


Odcienie włosów blond u brunetki

"Świat blondów" pozostaje też otwarty dla naturalnych brunetek. W tym przypadku możemy zdecydować się na całościową zmianę koloru włosów na blond lub postawić jedynie na delikatne refleksy w stylu ombre blond. Brunetkom będą pasować praktycznie wszystkie odcienie blondu, pod warunkiem, że odpowiednio dopasują je do tonacji kolorystycznej swojej cery. Pamiętajmy o zasadzie: ciepły kolor karnacji – ciepły odcień blondu, zimny typ urody – chłodny kolor blondu. Musimy też wziąć pod uwagę, że w przypadku przejścia z bardzo ciemnych odcieni brązu lub czerni wymagane będzie wykonanie profesjonalnego zabiegu dekoloryzacji włosów.


Blond dla rudych

W przypadku koloryzacji blond u pań o naturalnie rudych włosach, może pojawić się problem z doborem jasnych odcieni blondu – rudy jest bowiem takim kolorem włosów, który bardzo trudno przyjmuje barwnik blond. W takiej sytuacji radzimy wybór ciemnych lub naturalnych odcieni blondu bądź też bardzo jasnych odcieni brązu z domieszką czerwieni.


Dobre farby do włosów blond – gdzie ich szukać?

Stojąc przed wyborem odpowiedniej farby do włosów blond, warto zainteresować się ofertą blond odcieni Garnier z gamy Olia, Color Naturals, Color Shine lub Color Sensation. Marka ma do zaoferowania bogaty asortyment farb do włosów w kolorze blond, dzięki czemu każda z nas – brunetka, szatynka, ruda czy blondynka – bez problemu znajdzie produkt odpowiedni dla siebie.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top