Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Menu weselne – inspiracje: kuchnia orientalna!

Menu weselne – inspiracje: kuchnia orientalna!
Można zorganizować wesele w sposób tradycyjny, ale można też zrobić to bardzo nietypowo. Jedną z takich wariacji na pewno będzie menu inspirowane kuchnią orientalną! Czy warto? Co wtedy powinno pojawić się na stole weselnym?

Tradycja tradycją, ale młode pary coraz częściej decydują się na dodanie trochę nowoczesności do swojego przyjęcia weselnego. DJ zamiast orkiestry intonującej przyśpiewki, rezygnacja z zabaw weselnych, czy szalony pierwszy taniec to tylko niektóre elementy, jakie mogą wyróżnić nasze wesele. Może warto pójść krok dalej i zaserwować nietypowe weselne potrawy?
 

Menu weselne nie musi być przewidywalne

Kto powiedział, że menu weselne musi być nudne? Standardowy rosół i schabowy na obiad coraz częściej wypierane są przez krem z grzankami, czy delikatną pieczeń, ale może warto jeszcze bardziej zaryzykować i zaserwować prawdziwie nowoczesne menu? Tym, co pozwoli się znacznie wyróżnić, na pewno jest kuchnia orientalna, która staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Sushi lub owoce morza na talerzu gości weselnych? Czemu nie?!
 

Menu weselne – orientalne elementy

Pomysł przygotowania orientalnego menu weselnego zwykle spotyka się ze sporym sprzeciwem większości osób, z którymi dzielimy się tą informacją. Twierdzą, że sprawi to, że „goście wyjdą z wesela głodni”, że to „nie pasuje do naszych żołądków i tradycji”. Rzeczywiście, w naszym kraju ciągle pokutuje przekonanie, że orientalna kuchnia nie jest smaczna, są osoby, które nie zdecydowałyby się na jej spróbowanie z zasady. Czy oznacza to, że powinniśmy zrezygnować z pomysłu serwowania potraw kuchni azjatyckiej? Wcale nie, trzeba po prostu znać umiar i przygotować także dania, które pozwolą każdemu znaleźć coś dla siebie. Idealnym rozwiązaniem jest zapewnienie bardziej tradycyjnych dań głównych i zaproponowania gościom przekąsek i deserów inspirowanych Orientem. Ilość nietypowych dań powinna zależeć od struktury naszych gości. Jeśli na przyjęciu pojawi się więcej młodych osób, o których wiemy, że przepadają za taką kuchnią, możemy z powodzeniem uczynić z niej motyw przewodni, natomiast jeśli głównie gościmy swoją rodzinę, z dużą ilością starszych i bardziej konserwatywnych osób, wtedy dania orientalne powinny być tylko jednym z elementów przyjęcia. W ten sposób pogodzimy naszą chęć ugoszczenia weselników w sposób nietypowy, z zadowoleniem kulinarnym gości.

 

 

Orientalne potrawy na weselu – jakie?

Pierwszą orientalną potrawą, która zapewne przychodzi nam do głowy, jest japońskie sushi. Nic dziwnego, Polacy pokochali to danie, co widać między innymi po ilości restauracji sushi, które można znaleźć w polskich miastach. Rzeczywiście jest to świetny pomysł, który można uwzględnić w menu weselnym, podając go jako przystawkę lub później, jako przekąskę w trakcie wesela. Dobrym pomysłem jest także zaserwowanie owoców morza np. kalmarów, ostryg w białym winie, krewetek np. w sałatce, a nawet krabów, czy homarów na jeden z gorących posiłków. Warto pomyśleć o stworzeniu „orientalnego stołu” na wzór bardzo popularnego obecnie stołu wiejskiego, gdzie znajdą się te wszystkie potrawy. Wtedy każdy będzie mógł wybrać, czy rzeczywiście chce się poczęstować. Można też pomyśleć o przygotowaniu głównych potraw inspirowanych Orientem. Dobrze sprawdzi się kaczka w pomarańczach, czy kurczak w sosie z trawy cytrynowej. Dobrym pomysłem jest także przygotowanie ciekawego deseru w postaci chińskich ciasteczek z wróżbą. Goście na pewno będą mieli sporo zabawy. Inną opcją na deser jest sałatka z mniej popularnych w naszym kraju składników np. z trawy cytrynowej, mango i liczi.

 


Weselne atrakcje inspirowane Orientem

Jeśli oprócz menu, chcemy przygotować coś bardziej spektakularnego, to azjatyckie inspiracje dają nam naprawdę sporo możliwości. Sushi można podać na wiele sposobów, położyć na stole lub... zatrudnić sushi mastera, który zrobi je na bieżąco. Przygotowywanie poszczególnych kąsków wedle życzenia każdego z gości, na pewno zrobi niesamowite wrażenie. Poza tym warto zatroszczyć się o dodatkową rozrywkę podczas wesela. Może to być pokaz fire show stylizowany na walkę kung – fu. Orientalne inspiracje można wpleść także w dekoracje np. wystroić salę w orchidee albo inne nietypowe kwiaty, czy przygotować origami, jako główny motyw dekoracji stołów.

 


Pomysłów na ciekawe wesele inspirowane Orientem jest bardzo wiele, ogranicza nas w nim tylko wyobraźnia. Jeśli obawiamy się reakcji gości, warto pamiętać, że to przede wszystkim nasz wieczór i powinniśmy sprawić, aby przebiegł zgodnie z naszym wymarzonym scenariuszem. Poza tym zapewnienie tak elementów tradycyjnych, jak i nowoczesnych, sprawi, że wszyscy będą usatysfakcjonowani. Dlatego nie wolno zbyt szybko rezygnować z realizacji naszych planów i marzeń.

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top