Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Kwiaty czy coś innego?

kwiaty ślubne i album - wesele.com.pl
Goście weselni, wybierając się na ślub, dotychczas już kilka dni wcześniej zamawiali w kwiaciarni bukiety, które wręczano Młodej Parze po ceremonii zaślubin. Tradycja ta jednak miała swoje wady, dlatego od pewnego czasu zwyczaj ten zmienia się, a upominki ślubne przyjęły zupełnie inną formę.

Ogromne ilości kwiatów jakie otrzymywali nowożeńcy były miłe, ale kłopotliwe. Można sobie wyobrazić sytuację, w której kilkadziesiąt par przynosi nam bukiet kwiatów - niełatwo jest odpowiednio o nie zadbać (mimo, iż większość restauracji weselnych oferuje przechowanie kwiatów w odpowiedniej wielkości wazonach na czas imprezy weselnej). Ponadto, trudno jest oprzeć się wrażeniu, że środki przeznaczone na (niejednokrotnie bardzo kosztowne) kwiaty cięte, mogłyby być o wiele lepiej spożytkowane.

Zamiast kwiatów na wesele

Aby zaradzić tej sytuacji Młodzi zaczęli wychodzić z inicjatywą przekazywania środków, za które goście weselni kupiliby kwiaty, na cele charytatywne. Miłośnicy zwierząt natomiast proponowali gościom przekazywanie karmy dla psów i kotów ze schronisk i fundacji.

O innych, ciekawych pomysłach opowiada właścicielka częstochowskiego sklepiku z upominkami:
- "Kiedyś narzeczeni zażyczyli sobie coś zielonego do domu. Nie było istotne, co to będzie – ważne, aby było w tym kolorze. Goście kupowali figurki żab, filiżanki, kubki, matę na stół. Najczęściej jednak robimy na zamówienie kosze z kawą i herbatą. Z tego, co słyszałam, Młodzi decydują się też na wino lub książki."

Często zdarza się również, że przyszli małżonkowie chcą otrzymać kupony totolotka lub różnego rodzaju zdrapki. To nie lada gratka, bowiem goście najczęściej przynoszą po kilka takich kuponów, a samo sprawdzanie staje się ogromną frajdą. Gdzieś podświadomie każdy przecież liczy na najwyższą wygraną. Dlaczego nie kwiaty? Przyszli nowożeńcy najczęściej wychodzą z założenia, że kwiaty – chociaż niewątpliwie są piękne – szybko zwiędną, więc lepiej dostać coś praktycznego, co zostanie na dłużej.

Praktyczny prezent ślubny

Czy taki pomysł jest dobry? Z perspektywy państwa młodych na pewno, bowiem mogą uzupełnić sobie biblioteczkę albo zaopatrzyć się w roczny zapas ulubionego rodzaju win z całego Świata. Należy jednak pamiętać o tym, że nie każdego można obarczać obowiązkiem kupna np. książki. Tyczy się to zwłaszcza osób starszych mieszkających z dala od centrum miasta. Może im być trudno spełnić nasze oczekiwania. Sami musimy ocenić, komu możemy zasugerować taką możliwość.

Z pewnością praktyczny, bo zgodny z oczekiwaniami, okaże się prezent wybrany na podstawie listy prezentów ślubnych. O tym jak wygląda przykładowa lista prezentów i jak ją przygotować pisaliśmy w Poradniku dotyczącym zwyczajów i oczekiwań względem prezentów ślubnych.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top