Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Kursy przedmałżeńskie w Słupsku

Kursy przedmałżeńskie w Słupsku
Nauki przedmałżeńskie obowiązkowo odbyć muszą wszyscy narzeczeni pragnący przyjąć sakrament małżeństwa. Jest to szereg około 10 – ciu spotkań prowadzonych przez osobę duchowną, wieloletnie małżeństwo bądź też inną przeszkoloną osobę.

Nauki przedmałżeńskie obowiązkowo odbyć muszą wszyscy narzeczeni pragnący przyjąć sakrament małżeństwa. Jest to szereg około 10 – ciu spotkań prowadzonych przez osobę duchowną, wieloletnie małżeństwo bądź też inną przeszkoloną osobę. Zazwyczaj mają formę wykładu lub też pogadanki. Narzeczeni muszą odbyć także spotkania w poradni rodzinnej. Nauki odbywają się przy niektórych parafiach. Istnieją także kursy wyjazdowe, w trakcie których w ciągu trzech dni przerabiany jest cały materiał.
 

Nauki można odbyć poza własną parafią

Nie ma obowiązku odbywania zajęć w swojej parafii, bądź też w tej, w której zawierany jest ślub. Warto więc popytać innych par młodych, gdzie przeprowadzane są najciekawsze kursy, by uczestnictwo nie okazało się tylko przykrym obowiązkiem, ale i ciekawym doświadczeniem. Na zajęcia najciekawsze z reguły miejsca zarezerwowane są z dużym wyprzedzeniem. Poszukania odpowiednich zajęć najlepiej rozpocząć najwcześniej jak to możliwe. W Słupsku nauki prowadzone są min. przy parafiach św. Maksymiliana Kolbego, Świętej Faustyny Kowalskiej oraz Świętej Rodziny.  Weekendowe kursy dla narzeczonych odbyć można w Centrum Edukacyjno - Formacyjnym w Koszalinie.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top