Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Kościół na Wasz ślub

Kościół na Wasz ślub
Każda para, która planuje jedno z najważniejszych wydarzeń w swoim życiu, jakim jest ślub i wesele, z pewnością stara się, by wszystko wypadło jak najlepiej. Z tego powodu wybieramy piękną salę weselną, szukamy dobrego fotografa i kamerzysty oraz zespołu.

Jeżeli para decyduje się na ślub kościelny, jedną z pierwszych decyzji jest jednak wybór kościoła, w którym odbędzie się uroczystość zaślubin. Zgodnie z tradycją związki małżeńskie zawiera się w parafii panny młodej. Obecnie jednak organizacja ślubu w innej świątyni nie jest żadnym problemem i pary młode często się na to decydują. Nie inaczej jest w Inowrocławiu.
 

Wybór kościoła w Inowrocławiu

Pary, które preferują piękne, zabytkowe świątynie, najczęściej decydują się na ślub w romańskim kościele Najświętszej Maryi Panny, powszechnie zwanym Ruiną. Posiada on niepowtarzalny urok. Sięga końca XII wieku i jest najstarszym kościołem na Kujawach. W Inowrocławiu jest jeszcze wiele innych kościołów, w których możecie wypowiedzieć słowa przysięgi małżeńskiej. Przyszli małżonkowie często decydują się np. na Farę, czyli kościół św. Mikołaja, który mieści się przy ul. Ks. Bogdana Gordona.
 

Inne piękne świątynie

Pięknymi świątyniami są również: kościół Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny (ul. Toruńska), św. Józefa (ul. Sienkiewicza), kościół Garnizonowy św. Barbary i św. Maurycego (ul. Kopernika), św. Krzyża (ul. Kościuszki), Chrystusa Miłosiernego (al. 800-lecia), Antoniego Padewskiego (ul. Kujawska), Błogosławionej Królowej Jadwigi (ul. Wojska Polskiego), Opatrzności Bożej (ul. Poznańska), a także świętego Ducha (ul. Jagiellońska). Bez względu jednak na to, który kościół wybierzecie, nie zapomnijcie, aby go pięknie udekorować.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top