Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Komfort Panny Młodej podczas uroczystości

Komfort Panny Młodej podczas uroczystości
Dobrze dobrana suknia ślubna to komfort i uśmiech na twarzy Panny Młodej. Jakimi więc kryteriami kierować się przy doborze odpowiedniego kroju kreacji? Co zrobić by dodatki współgrały z całością? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest odsłonięcie ramion Panny Młodej, bowiem sposób ten pasuje do niemal każdej sylwetki. Jedynie panie z pełniejszymi ramionami mogą obawiać się tej formy. Panie o takich ramionach i wystających obojczykach mogą zdecydować się na tzw. „portret”, a więc suknię, która nieco odkryje klatkę piersiową a przysłoni ramiona.

 

Dekolt w kształcie serca czy może "łódka"?

Kobiety o ładnym i kształtnym biuście powinny podkreślić ten walor swojego ciała, dobierając dekolt o kształcie serca. Panie z mniejszym biustem powinny zastosować tzw. „łódkę”. Wcięcie w tym fasonie delikatnie odsłania ramiona i klatkę piersiową , ale na tyle subtelnie, że maskuje mniejszy biust. Postawne damy, o szerokich ramionach i słusznym wzroście dobierają na ogół dekolt o cienkich ramiączkach, które schodzą się przy szyi, a ramiona są tutaj głęboko wcięte. Ze względu na swą uniwersalność, przyszłe Panny Młode często wybierają suknie, które w górnej partii przypominają kształtem literę „U”. Jest to elegancki i klasyczny krój, ale przede wszystkim uniwersalny, bowiem powinien pasować do każdej sylwetki.
 

Wycięcie w kształcie litery "V"

Istnieją także suknie, które przy szyi przypominają kształtem zwykłego T-shirta. Ten fason nie pasuje jednak paniom o obfitym biuście, ponieważ uwydatnia go jeszcze bardziej. Wycięcie w kształcie litery „V” mówi chyba samo za siebie. Panie o zbyt obfitym biuście bądź zbyt małym, mogłyby czuć się w tym kroju nieswojo. Odważne Panny Młode, które nie boją się eksponować swoich walorów klatki piersiowej, mogą właśnie w takiej sukni upatrywać tej jedynej. Podobnie rzecz się ma w przypadku sukni bez ramiączek.
 

Dodatki do sukni ślubnej

Pierwszym dodatkiem, o który Panna Młoda powinna się zatroszczyć jest biżuteria. Tej nie powinno być nazbyt wiele, bo to kwestia dobrego smaku. Przesyt jest niepożądany. Jeżeli suknia ślubna jest bogato przyozdabiana w elementy biżuteryjne bądź koronkę, to w zupełności wystarczą wtedy kolczyki. Jeśli suknia posiada głęboki dekolt, to gustowne będzie przybranie delikatnej kolii. Gdy jednak suknia jest skromna i ma prosty fason, to Panna Młoda może pokusić się o większą obfitość dodatków. Ciekawie w takim układzie wyglądałyby, np. duże korale. Jeśli Panna Młoda charakteryzuje się uroda dziewczęcą, to tę cechę warto podkreślić jedynie skromnymi kolczykami. Panie o krótkich szyjach nie powinny zakładać żadnych naszyjników. Jeśli jednak uprą się przy takiej opcji, to, np. założona kolia powinna zwisać nisko, do samej krawędzi dekoltu.
 

Wybór właściwego obuwia

Ważne dla całokształtu wizerunku Panny Młodej są także właściwie dobrane buty. Tutaj przyszłe żony mają największy zgryz, bowiem często muszą wybierać pomiędzy wygodą a spójnością estetyczną z innymi elementami garderoby. Aby buty dobrze wyglądały na paniach o niskim wzroście, nie powinny okalać kostek Panny Młodej, tak by ich jeszcze bardziej nie skrócić. Podczas gdy kobieta jest wyższa od swojego partnera, powinna unikać wysokich obcasów, tak by ich wspólny wygląd nie był zbyt groteskowy.

Autor: Paweł Handzlik

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top