Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Kolorowa sesja ślubna

Kolorowa sesja ślubna
Zdjęcia, to wyjątkowe pamiątki, które skwapliwie przechowujemy w swoich domach. Gdyby nie one, pamiętalibyśmy tylko skrawki tych ważnych chwil. Dlatego powinniśmy uczynić wszystko, aby te fotografie były wykonywane ze szczególną starannością. Tą gwarancję może dać nam tylko profesjonalny fotograf z odpowiednimi urządzeniami zapewniającymi jakość usługi.

Jeżeli już znajdziemy odpowiedniego fachowca, powinniśmy się zastanowić czy decydujemy się na sesję zdjęciową i jaki ona obierze charakter. Do wyboru mamy sesję studyjną, bądź popularną ostatnio plenerową. Dobrze jeżeli mamy jakąś koncepcję i wizję tej sesji, którą przekażemy robiącemu zdjęcia, a ten dostosuje nasze wymagania.


Wybór terminu sesji

Sesja plenerowa to wyjątkowe wydarzenie w całej machinie ślubno-weselnej. Pozwala na chwile zapomnienia od stresów i problemów, jakie towarzyszą przygotowaniom do tego ważnego dnia. Sesję taka najlepiej odbyć w dniu innym niż ślub. Nie martwimy się wtedy o nazbyt długa nieobecność na uroczystościach weselnych i nie myślimy o tym żeby w nienagannym stanie zachować swoje odświętne stroje. Na takiej serii zdjęć trzeba być rozluźnionym i pełnym energii, co skrzętnie wychwyci obiektyw wprawnego fotografa.


Warka miastem na sesję ślubną

Znakomitym miejscem na odbycie sesji w „terenie” jest mazowieckie miasteczko Warka. Miejscowość ta od lat rozsławia na całą Polskę i świat lokalny browar. I właśnie ten „chmielowy motyw” można wykorzystać w pierwszej kolejności. Największym atutem Warki jest jednak krajobraz w jaki wkomponowana jest przestrzeń miejska. Przez teren miasta przepływa leniwie Pilica, która wykształciła tutaj liczne starorzecza i dzikie plaże. Wzdłuż rzeki rozciągają się lasy, łąki i pięknie kwitnące wiosną sady. Ta sielankowa przestrzeń może być znakomitym tłem dla romantycznych zdjęć ślubnych. Nad brzegiem Pilicy można spotkać statki, łodzie i kajaki, które też mogą stać się rekwizytami fotografii ślubnej w plenerze.


Możliwości związane z parkiem

Interesującym miejscem dla kilku ujęć do albumu ślubnego jest park krajobrazowy na Winiarach. Mnóstwo tutaj przytulnych alejek. Znajdują się tutaj także riuny XIX wiecznej altany, która może zostać ujęta w czarno-białe barwy i stanowić intrygujący motyw naszych zdjęć ślubnych. W tymże parku znajduje się również muzeum związanego z miastem Kazimierza Pułaskiego. Zlokalizowane jest ono w siedemnastowiecznym dworku, w którym zamieszkiwał generał. Gdyby udało się uzyskać pozwolenie na fotografie w tym budynku, to byłaby to niezwykłą forma ukoronowania sesji ślubnej.


Co jeszcze warto rozważyć?

W samym mieście warte uwagi obiektywu fotografa są liczne zabytki jak: barokowy kościół parafialny św. Mikołaja z lat 1603-61, klasycystyczny ratusz z 1821 r., dworek szlachecki z XIX wieku (ul. Długa) i barokowy kościół Matki Boskiej Szkaplerznej z lat 1652-1746 (dawniej klasztor franciszkański).


Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top