Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Kluczowe elementy dla zdjęć ślubnych

Kluczowe elementy dla zdjęć ślubnych
Wielu fotografów uważa za kwintesencję udanego reportażu ślubnego, kadry uwiecznione podczas ceremonii ślubnej w kościele. Mianowicie ma tam miejsce wiele istotnych chwil, takich jak wędrówka do ołtarza, chwila przysięgi małżeńskiej, święta komunia czy wreszcie życzenia mające miejsce pod koniec Mszy Świętej.

Oprócz nich zdjęcia ślubne mogą być obejmować dodatkowe ujęcia w trakcie uroczystości kościelnej. Te już będą zależały od woli samego fotografa oraz państwa młodych. Zazwyczaj to właśnie oni mają najważniejsze zdanie w tym zakresie, tym samym zakres podstawowych ujęć reportażu ślubnego może znacząco wydłużyć się.


Sesja ślubna to ważny punkt programu

Fotografia ślubna to gwarant znacznego pola do popisu dla osoby podejmującej się tej profesji. Dzięki temu nie będą mieli problemu z dobieraniem zapadających w pamięci chwil, aby uwieczniać je na fotografii ślubnej . W tym momencie i tak muszą liczyć się ze zdaniem pary młodej, której nieraz doradzają rodzice każdego z nowożeńców. Fotograf nie może być zamknięty na takie propozycje. Oprócz kościoła oraz uroczystości weselnej, wybór ujęć jest szalenie istotny także przy wybieraniu się w plener. Oczywiście trzeba wcześniej podjąć decyzję odnośnie wybrania odpowiednich miejsc, aby móc określić konkretne ujęcia na zdjęcia ślubne . Ułatwi to planowanie całokształtu przedsięwzięcia i przygotowania do niego odpowiedniego sprzętu przez fotografa. Inaczej będzie z plenerem naturalnym a jeszcze inaczej na tle architektury.


Wyjście pary młodej z kościoła

Najbardziej efektownym momentem ceremonii ślubnej, odpowiednim do wykonywania zdjęć ślubnych, będzie wyjście nowożeńców z kościoła. Efektowność wiąże się z rozsypywaniem przez gości weselnych ziarenek ryżu lub z rzucaniem drobnymi monetami. Te ostatnie mają być zazwyczaj zbierane przez państwo młodych, co w zależności od hojności gości weselnych trwa krócej lub dłużej. Właśnie to daje fotografowi znaczące pole manewru, gdyż może kombinować z różnorodnym ustawieniem się nowożeńców. Po uzbieraniu wszystkich monet, pozostali uczestnicy wesela składają życzenia nowożeńcom. Kluczowymi chwilami będą tutaj początkowe momenty i to właśnie one stają się obiektem fotografii ślubnej. Nie trwa to długo, bo fotograf musi dotrzymywać kroku obsługiwanej przez siebie ceremonii ślubnej a ta przenosi się do sali weselnej.


Zabawa weselna w lokalu

Początek zabawy jest także zwieńczony swoistym ceremoniałem, godnym zatrzymania na zdjęciach ślubnych. Mianowicie para młoda jest witana przez rodziców chlebem i solą. Innymi godnymi uwagami elementami uroczystości, mającymi miejsce przez właściwym weselem, jest przenoszenie świeżo upieczonej pani młodej przez próg a także moment rzucania kieliszków. Następnie tworzenie reportażu ślubnego przychodzi już nieco łatwiej, bo fotograf częściowo wtapia się w tłum bawiących, nie zapominając jednocześnie o celu, dla którego pojawił się w tym miejscu. Jednakże nie brakuje tutaj twórczej kreacji artysty fotografa, który pozostanie również na poprawinach.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top