Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Kilka słów o fotografii ślubnej

Kilka słów o fotografii ślubnej
Czyż to nie dziwne uczucie, móc widzieć siebie młodego, pięknego i kochanego, na długo po tych rzeczywistych wydarzeniach weselnych? Patrząc na siebie po latach możesz odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytanie, czy warto było? Jeżeli tak, staniesz się jeszcze szczęśliwszym człowiekiem. Z tego powodu warto postawić na jakość fotografii ślubnej. Miłość na zdjęciu nigdy nie przemija, ona będzie tam zawsze.

Każdy fotograf gdy stawiał swoje pierwsze kroki, musiał liczyć się z pewnymi trudnościami. Wbrew pozorom jest to stosunkowo trudna działka do samorealizacji, choć dla wytrwałej osoby możliwe będzie przebrnięcie przez początkowe kroki. Tym bardziej, że fotografia ślubna to wyjątkowo satysfakcjonujące zajęcie, czym wyprzedza wiele innych twórczych profesji.


Odpowiedni sprzęt ma znaczenie

W tym wypadku uwiecznianie ceremonii ślubnych wraz z ich uczestnikami, jest domeną fotografów, którzy w wielu wypadkach zajmują się zawodowo utrwalaniem w obiektywie innych okazji. W ich wypadku zajęcie to jest pasją, która pozwala im przebrnąć przez trudne początki i czerpać satysfakcję, szczególnie jak decydują się pozostawać przy tym fachu do końca aktywności zawodowej a nawet dłużej. Pragnąc utrwalać pierwsze zdjęcia ślubne w swojej działalności zawodowej, warto również zwrócić uwagę na kwestię sprzętu a także własnego studia. Gdy to będzie miało się już za sobą, należy pomyśleć o przyciąganiu oraz zachęcaniu klientów. Bez nich fotograf nie przetrwa długo na rynku, zresztą jak każdy inny przedsiębiorca czy przedstawiciel wolnego zawodu.


Internet bardzo pomocny

W obecnych czasach jest prosta metoda na osiągnięcie tego celu – skorzystanie z Internetu. Jest to aktualnie najbardziej nośny i jednocześnie funkcjonalny sposób na reklamę. Polega to na własnoręcznym stworzeniu lub zlecenie tego komuś innemu strony internetowej – szczególnie, że nie jest to proste zajęcie, tym bardziej że firmowa witryna fotografa powinna przyciągać ludzi wygodnym interfejsem oraz przyjaznym designem.


Doświadczenie = niezawodność

Dla wielu osób, sprzęt fotograficzny to raczej drugorzędna kwestia. Nie dla fotografa obsługującego śluby oraz wesela. Tutaj sprawdza się prosta zasada – dobry sprzęt fotograficzny zapewnia dobrą jakość zdjęć ślubnych. Oczywiście to kosztuje więcej, ponieważ za jakość płaci się, tak jak w każdej innej branży. Pod pojęciem sprzętu wysokiej klasy należy rozumieć profesjonalne urządzenia optyczne. Profesjonalizm ten jest związany z niezawodnością, naszpikowaniem cyfrowych lustrzanek technologią oraz z jasnością obiektywów. Te ostatnie mają wykonywać zdjęcia ślubne w ciężkich warunkach oświetleniowych w postaci zaciemnionych kościołów.


Akcesoria są potrzebne

Ponadto fotograf musi wyposażyć się w lampy błyskowe, które umożliwią rozświetlenie sal weselnych pozbawionych odpowiedniego oświetlenia (niestety i takie się przytrafiają, pomimo pozostałych parametrów na wysokim poziomie). Koszt, jaki musi ponieść fotograf może opiewać na kilkanaście – kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dla wielu osób bywa o nieprzekraczalną zaporą, jednakże przy sprawnym marketingu skutkującym licznymi zleceniami od kolejnych par młodych, poniesiony koszt zwróci się relatywnie szybko.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top