Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Kiedy i gdzie sesja ślubna w plenerze?

Kiedy i gdzie sesja ślubna w plenerze?
Warto pamiętać, iż z podejmowanie konkretnych decyzji dotyczących sesji ślubnej nie należy odkładać na ostatnią chwilę. A to z prostego względu. Otóż w ostatniej chwili niemożliwą rzeczą jest zatrudnienie profesjonalnego fotografa, bowiem dobrzy fachowcy już dawno mają zajęte terminy.

Podczas pierwszej wizyty warto ustalić dokładną datę, miejsce i godzinę sesji. Zdjęcia w plenerze najczęściej odbywają się w godzinach porannych lub popołudniowych, natomiast zdjęcia w studiu o każdej porze dnia i nocy. Decydując się na sesję na świeżym powietrzu warto zarezerwować kilka terminów w razie złej pogody.


Sesja poza studiem bardzo popularna

Niektóre pary młode wybierają zdjęcia u fotografa z dobieranym sztucznie tłem, jednak jest to coraz mniej spotykamy sposób realizacji sesji ślubnej. Niektóre pary wybierają wnętrza domu, zamku, kościoła, sali weselnej. Zdecydowana większość decyduje się na sesję plenerową. Wszyscy uważają takie tło za naturalne, pięknie wkomponowujące się w postacie zakochanej w sobie młodej pary. Zdjęcia plenerowe można robić dosłownie wszędzie, np. w parkach, lasach, historycznych miejscach, nad jeziorem czy na plaży. W Łebie pięknych miejsc jest bardzo wiele.


Walory przyrodnicze

Bezsprzecznie to przyroda daje najpiękniejsze barwy i otoczenie dla sesji zdjęciowej. Dlatego polecamy pójście do krajobrazowego rezerwatu przyrody Mierzeja Sarbska, usytuowanego na pograniczu pobrzeży Słowińskiego i Kaszubskiego. Rezerwat obejmuje nadmorskie ruchome wydmy, bór bażynowy i leśne torfowiska oraz okoliczne formy wydmowe. Występują tu również stanowiska licznych roślin podlegających ochronie. Wspaniałe widoki można również zastać w Parku Jana Pawła II. W tym parku zdjęcia można zrobić również przy figurce św. Jakuba Apostoła.


Połwyspy i wysepki widziane ze statku

Zdjęcia ślubne można zrobić również podczas rejsu statkiem bądź kutrem pasażerskim po morzu. Zapewne będzie to niezapomniana sesja, a przy tym wielka przygoda. Pozować do zdjęć można również w Ogrodzie Ornitologicznym. Teren składa się z kilku półwyspów, wysepek i stawów rybnych, która będą ciekawym tłem dla fotografii ślubnych. Można obejrzeć oryginalne świnio-dziki; zapewne rozbawią Was sympatyczne kozy i kózki; po trawie biega wiele królików, niekiedy udaje się zobaczyć ciekawskiego zająca.


Morskie tła są cudowne

W Łebie można wybrać się także na plażę i zdjęcia zrobić na tle falującego morza. Wyborów jest mnóstwo. Ten ostateczny należy tylko i wyłącznie do młodej pary. Oczywiście, mogą oni poprosić o zdanie innych, ale tak naprawdę te fotografie muszą przedstawiać ich wielkie marzenia, z jakimi przystępują do wspólnego życia.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top