Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Kałuszyn - plenerowy raj

Kałuszyn - plenerowy raj
Ślub to wydarzenie, które domaga się uwiecznienia. Ludzka pamięć jest zawodna i po kilkunastu latach nasz umysł potrafi jedynie wygenerować mętny obraz tych ważnych chwil. Gdy jednak zobaczymy fotografie z tego wydarzenia, natychmiast przypominamy sobie szereg istotnych detali.

Zdęcia ślubne to niezwykle ważne pamiątki. Chcielibyśmy aby były one wykonane w sposób taki, by po latach wracać do nich z ochotą. Gdy podejmiemy decyzję o tym, że nie zatrudniamy profesjonalnego fotografa, to musimy mieć pełną świadomość, że te zdjęcia mogą być nieudane. A to przecież kusząca perspektywa, bo w dobie współczesnej elektroniki mogłoby się wydawać dziecinnie proste zrobienie kilku fotek.


Aparat to nie wszystko

Gdy jednak aparat w dłoń weźmie zupełny laik, to skutki takiego zabiegu mogą okazać się katastrofalne. Zdjęcia z naszego wesela będą miały dziwne plamy, być może wynikające z opalcowanego obiektywu lub będące efektem złego oświetlenia. Co gorsza obrazy te mogą być źle skadrowane. Wtedy się zreflektujemy i będziemy chcieli za pomocą retuszów uratować te ważne zdjęcia. Naprawa zepsutej pracy amatora może często kosztować więcej niż wynajęcie profesjonalisty.


Doświadczenie w pracy fotografa

Laik w działce fotografii nie będzie w stanie też przeprowadzić sesji plenerowej. Tutaj liczy się doświadczenie i zmysł artysty. Zdjęcia plenerowe to zazwyczaj najlepsze i najchętniej oglądane fragmenty albumu ślubnego. To właśnie w czasie "pleneru" Młoda Para może poczuć się swobodnie i zrzucić z siebie balast przedślubnych napięć związanych z przygotowaniami do wszystkich ceremonii. W czasie tych zdjęć fotograf powinien uchwycić charakter pary i jej młodzieńczy entuzjazm, a także ulotnego ducha miłości objawiającego się w pozornie nic nieznaczącym uścisku dłoni czy subtelnym pocałunku.


Plenerowe zdjęcia w każdym miejscu

Sesję plenerową możemy przeprowadzić niemalże wszędzie. Za tło naszych zdjęć ślubnych mogą posłużyć zabytki lokalnej architektury, łono przyrody, albo miejsca, które kojarzone są ze spotkaniami Młodej Pary. Ciekawych miejsc dla przeprowadzenia sesji nie brakuje w Kałuszynie. To miasteczko położone w województwie mazowieckim obfituje w piękne krajobrazy. Zdjęcia ślubne kochają tło przyrody naturalnej, a tutaj takowe mogłyby się odbyć nad brzegami tutaj przepływających rzeczek, które wędrują do Bugu i Wisły.


Inne piękne miejsca

Urokliwymi i intrygującymi obiektami są także charakterystyczne dla okolicy głazy narzutowe, uznane za pomniki przyrody. Nie brak tutaj także zabytkowych budowli. Pięknie w miasto wkomponowany jest klasycystyczny ratusz i nie mniej piękny budynek poczty, powstały w pierwszej połowie XIX wieku. Perełką miasteczka jest jednak neogotycki kościół pw. Wniebowzięcia NMP z końca XIX wieku. Kałuszyn może też poszczycić się koszarami królewskimi, zwanymi oberżą, w której gościł sam Napoleon Bonaparte.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top