Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Jedyna taka sesja w życiu

Jedyna taka sesja w życiu
Przedślubne przygotowania są niezwykle pochłaniające. Jeżeli zaczniemy odpowiednio wcześnie i będziemy mogli liczyć na pomocną dłoń najbliższych, to zdążymy wszystko zapiąć na ostatni guzik. To bardzo mądra opcja.

Wtedy nasze uroczystości będą dopracowane do perfekcji, wszystko będzie działało jak w szwajcarskim zegarku i ślub okaże się niezapomnianym przeżyciem.


Organizacja zaczyna się po zaręczynach

Tuż po zaręczynach nadchodzi czas nie tylko wytężonego myślenia o ślubie, ale i konkretnych działań. Warto śledzić najnowsze trendy i poznać dokładnie rynek ślubno-weselny tak by nie przepłacić nad to. A nie trzeba być prorokiem by stwierdzić, że każde przedsięwzięcie na taką skalę jest niezwykle kosztowne. Jednym z wielu licznych wyborów jakie musimy podjąć jest zatrudnienie odpowiedniego fotografa, który utrwali wszystkie ważne chwile tego wyjątkowego dnia.


Internet i jego możliwości

Na ogół swoje pierwsze kroki, a raczej kliknięcie kierujemy w przestrzeń internetu. Tam z grona wielu kandydatów wybieramy tych kilku najlepszych. Przeglądamy portfolia fotografów, czytamy o nich opinie na różnych forach, ale nic nie zastąpi nam osobistego spotkania z fachowcem. Na miejscu możemy zobaczyć w jakich warunkach pracuje fotograf, możemy też przedyskutować naszą wizję sesji i obejrzeć większą ilość albumów, niż te które mamy dostępne w "sieci".


Co po wyborze fachowca?

Jeśli podejmiemy już decyzję, że właśnie ten jedyny fotograf będzie utrwalał nasz szczęśliwe chwile, powinniśmy zapytać o szereg szczegółów. Np. jakim aparatem dysponuje fachowiec, do której godziny na weselu robione będą zdjęcia, ile i w jakiej ilości zostaną nam wręczonych fotografii, czy fotograf ma zastępstwo na wypadek jakiegoś nieoczekiwanego zdarzenia, itd. Jeżeli podejmiemy wyzwanie odbycia sesji plenerowej, to nie wahajmy się powiedzieć o swoich oczekiwaniach wobec niej naszemu fotografowi. Dobry specjalista weźmie te uwagi na wzgląd i wraz ze swoimi koncepcjami wcieli w życie.


Plenery ślubne w Karczewie

Ciekawych przestrzeni na odbycie zdjęć w plenerze nie brakuje, wystarczy się rozejrzeć. Może to być plaża, brzeg rzeki, most, tory kolejowe, stara fabryka, zabytki architektury bądź miejsca z którymi kojarzy nam się nasza miłość. Na brak takich miejsc z pewnością nie mogą narzekać mieszkańcy Karczewa. Ten mazowiecki zaułek obfituje w zabytkowe budowle. Jednym z nich jest kościół pod wezwaniem św. Wita, który został wzniesiony w 1732 roku. Kościół utrzymany jest w stylu baroku piemonckiego ufundowany przez marszałka Franciszka Bielińskiego i zbudowany prawdopodobnie przez Jakuba Fontanę.


Inne godne uwagi miejsca

Na przykościelnym cmentarzu w odległości 50 m znajduje się klasycystyczna dzwonnica pochodząca z końca XVIII wieku. To obiekt wolnostojący, murowany z trzema dzwonami – dziś napędzanymi elektronicznie. W sąsiedztwie Karczewa - w Otwocku Wielkim znajduje się jeden z najznamienitszych zabytków Mazowsza. Na wyspie Rokola znajduje się trzykondygnacyjny, późno barokowy pałac projektu Tylmana z Gameran wybudowany w latach 1693 - 1703, a dziś zaliczany do zabytków I klasy Dla miłośników militariów nie lada gratką są z pewnością bunkry na Dąbrowieckiej Górze, pochodzące z II wojny światowej.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top