Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Jakie wybrać buty na ślub?

Jakie wybrać buty na ślub?
Zanim wybierzesz się do krawcowej lub salonu, w którym zamawiałaś suknię, nie zapomnij kupić bardzo ważnego elementu stroju – butów. Wysokość obcasa musi przecież współgrać z długością twojej kreacji.

Buty ślubne to niestety w większości przypadków obuwie jednorazowego użytku. Oczywiście nie wszystkie, jeśli jednak wybierzesz model typowo ślubny, np. z satyny, raczej nie będziesz mogła użyć go ponownie. Ponadto będą one po tej jednej nocy zapewne całkiem nieźle hmmm "zmęczone" i mogą się potem już zwyczajnie nie nadawać.


Wygoda ma znaczenie

Kupując obuwie zwróć uwagę przede wszystkim na ich wygodę. Jeśli nawet miałabyś spędzić w sklepie pół dnia – zrób to. Będziesz w nich całą noc i dzień, i na pewno nie będziesz tylko siedziała. W celu zakupu najlepiej udać się do sklepu z sukniami ślubnymi przy ulicy Długiej, Św. Filipa lub Floriańskiej, ponieważ tam w Krakowie jest ich najwięcej. Jeśli na co dzień preferujesz płaskie buty, to na ten dzień wybierz coś niewysokiego, maksymalnie do 5 cm. Chyba, że jesteś na tyle odważna lub poćwiczysz trochę wcześniej.


Kolorystyka i wygoda

Jeśli chodzi o dobre trzymanie nogi, najlepiej sprawdzą się buty zapinane na kostce lub czółenka. Nieco gorszym pomysłem są buty bez pięt, ponieważ w trakcie tańca noga może się zsunąć. Bardzo dobrze jest rozchodzić buty przed wielkim dniem, poćwiczyć w nich z partnerem i może wypróbować pierwszy tanieć, zmniejszy to ryzyko odcisków i otarć. Co do kwestii koloru – jeśli decydujemy się na jasny, to powinnyśmy dobrać go do odcienia sukni. Równie dobrze możemy też wybrać coś kontrastowego i zaszaleć z kolorem.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top