Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Jaki kolor sukni ślubnej wybrać?

Jaki kolor sukni ślubnej wybrać?
W polskiej tradycji ślubno-weselnej przyjęło się , że suknia panny młodej powinna być biała. Od pewnego czasu dopuszczalne są niewielkie odstępstwa od tej zasady, dlatego też panny młode coraz częściej występują przed ołtarzem w sukni ecru, śmietankowej, w kolorze szampana, czy antycznej bieli.

Jeszcze kilkanaście lat temu śnieżnobiała suknia panny młodej oznaczała jej czystość i niewinność. Panny, które już przed ślubem rozpoczynały życie seksualne, mogły pójść do ołtarza wyłącznie w sukni ecru. Tak wypadało, niemniej jednak czasy się zmieniły, a wraz z nimi nasze społeczne podejście do uroczystości ślubnych, nawet w kościołach. W zdecydowanej większości w małych miejscowościach panny młode nadal wybierają wyłącznie białe suknie ślubne. W większych miastach, takich jak chociażby Zamość, w salonach mody ślubnej dostępna jest większa paleta kolorystyczna kreacji dla panien młodych.
 

Inne kolory sukni ślubnej

Ostatnim hitem sezonu były suknie biało-czarne, albo nawet całkowicie czarne. Co prawda, kolor czarny utożsamiany jest z żałobą, ale jednak jest to barwa elegancka, wyrażająca podniosłość uroczystości ślubnej. Tylko najbardziej odważne panny młode są skłonne pójść do ołtarza w sukni czarnej, czerwonej, czy też „wściekło” różowej. Chcą one przełamywać ich zdaniem skostniałe tradycje. Nie oceniam, czy jest to dobry czy zły trend. Można jedynie powiedzieć, że wiele sukien ślubnych ma dziś kolor zgaszonej bieli, czy odcień szampański. W takiej kolorystyce większość panien młodych czuje się najlepiej. Jeśli chcą się wyróżnić, mogą dobrać do sukni ślubnej kolorową szarfę, czy kwiaty, które ją ożywią i urozmaicą.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top