Jaki kolor sukni ślubnej wybrać?

Jaki kolor sukni ślubnej wybrać?
W polskiej tradycji ślubno-weselnej przyjęło się , że suknia panny młodej powinna być biała. Od pewnego czasu dopuszczalne są niewielkie odstępstwa od tej zasady, dlatego też panny młode coraz częściej występują przed ołtarzem w sukni ecru, śmietankowej, w kolorze szampana, czy antycznej bieli.

Jeszcze kilkanaście lat temu śnieżnobiała suknia panny młodej oznaczała jej czystość i niewinność. Panny, które już przed ślubem rozpoczynały życie seksualne, mogły pójść do ołtarza wyłącznie w sukni ecru. Tak wypadało, niemniej jednak czasy się zmieniły, a wraz z nimi nasze społeczne podejście do uroczystości ślubnych, nawet w kościołach. W zdecydowanej większości w małych miejscowościach panny młode nadal wybierają wyłącznie białe suknie ślubne. W większych miastach, takich jak chociażby Zamość, w salonach mody ślubnej dostępna jest większa paleta kolorystyczna kreacji dla panien młodych.
 

Inne kolory sukni ślubnej

Ostatnim hitem sezonu były suknie biało-czarne, albo nawet całkowicie czarne. Co prawda, kolor czarny utożsamiany jest z żałobą, ale jednak jest to barwa elegancka, wyrażająca podniosłość uroczystości ślubnej. Tylko najbardziej odważne panny młode są skłonne pójść do ołtarza w sukni czarnej, czerwonej, czy też „wściekło” różowej. Chcą one przełamywać ich zdaniem skostniałe tradycje. Nie oceniam, czy jest to dobry czy zły trend. Można jedynie powiedzieć, że wiele sukien ślubnych ma dziś kolor zgaszonej bieli, czy odcień szampański. W takiej kolorystyce większość panien młodych czuje się najlepiej. Jeśli chcą się wyróżnić, mogą dobrać do sukni ślubnej kolorową szarfę, czy kwiaty, które ją ożywią i urozmaicą.

Polecane artykuły

Niedroga suknia ślubna Niedroga suknia ślubna
Zanim przyszłe Panny Młode podejmą decyzję o wyborze tej jedynej i wyśnionej sukni ślubnej, powinny wnikliwie zgłębić ten temat. W tym celu warto sięgać do fachowych publikacji, czy prześledzić poważne strony internetowe zajmujące się tą tematyką....
Czytaj więcej
Najpiękniejsza suknia ślubna Najpiękniejsza suknia ślubna
Przed panną młodą stoi nie lada wyzwanie. Musi wybrać najważniejszą sukienkę swojego życia – suknię ślubną. Choć jest to kreacja na jeden wieczór i nigdy już jej nigdzie nie założy, przyszła żona potrafi zainwestować w nią majątek....
Czytaj więcej
Suknia ślubna bardzo ważna! Suknia ślubna bardzo ważna!
Przy wszystkich przygotowaniach do ślubu jest wiele ważnych i ważniejszych spraw, które trzeba załatwić. Sala weselna, formalności w kościele i urzędzie, dekoracje, usługi fotograficzne oraz suknia ślubna!
Czytaj więcej

Wasze komentarze (0)

  • Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top