Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jaka powinna być sala weselna?

Jaka powinna być sala weselna?
Gdy odwiedzamy kolejne sale weselne musimy mieć na względzie kilka istotnych faktów. Pierwsze swoje kroki powinniśmy skierować w kierunku kuchni. Czym trudniej do nie trafić… tym lepiej. To wbrew pozorom bardzo ważne.

Punkt przygotowywania powinien być niewidoczny i oddzielony od Sali biesiadnej. Dobrze gdy kuchnia jest odpowiednio wentylowana, ponieważ zdarzy się nie raz nie dwa na weselu przypalić jakiś posiłek. Zapachy tego typu nie należą oczywiście do najprzyjemniejszych. Jeśli zamierzamy zaangażować wieloosobową orkiestrę, to upewnijmy się, czy sala weselna posiada dla niej odpowiednio dużą przestrzeń. Warto też przyprowadzić na taką salę członka zespołu, który oceni akustykę wnętrza. Jest wiele detali, które mogą nie pasować muzykom, np. zasilanie obwodowe, w którym napięcie często spada, co znacznie utrudnia pracę. Inny przykład problemu jaki może wypłynąć, to drewniany podest pod którym występuje pusta przestrzeń. Taka budowa sceny o przekleństwo perkusistów, ponieważ takie okoliczności powodują, że każde uderzenie w bęben centralny brzmi jak piorun rażący pusty garnek.


Toalety i miejsca dla palących

Nie można zapomnieć o wizytach w toaletach. Te winny być schludne i wypełnione wszelakimi środkami czystości niezbędnymi dla przyjęcia dużej grupy weselników. Warto także uczulić przed rozpoczęciem biesiady obsługę aby ta możliwie szybko uzupełniała braku w ręcznikach, papierze toaletowym czy w pojemnikach z mydłem. Dużą zaletą jest działająca klimatyzacja, szczególnie pora letnią, gdy zimny powie chłodu przynosi ulgę ubranym w garnitury mężczyznom. Kobiety zawsze mają komfort przyodziania się w zwiewne sukienki. Wobec powszechnie obowiązującego zakazu palenia tytoniu, także i na Sali weselnej nie wypada czynić takich rzeczy. Dlatego każda sala powinna być wyposażona w wyznaczone miejsce dla palaczy. Najlepiej gdy jest ono przestrzenne i wentylowane.


Układ stołów i krzeseł

Niezwykle ważna jest konfiguracja pomieszczeń danego lokalu. Najlepiej gdy mamy do czynienia z jedną, duża salą, na której może odbywać się konsumpcja jak i tańce. Na ogół stoły układane są w staropolską "podkowę", a u jej szczytu zasiada Para Młoda wraz z rodzicami i świadkami. To najbardziej optymalna konfiguracja. Zaletą tak dużej Sali jest także fakt, ze starsi biesiadnicy lubią sobie pooglądać pląsy młodszych, a nie zawsze mają siły i ochotę by fatygować się z innego pomieszczenia. Taki układ zacieśnia więź pomiędzy gośćmi.


Miejsca noclegowe dla gości

Gdy wszyscy weselnicy będą znużeni szampańską zabawą przychodzi czas na sen. Warto się zorientować wiec podczas wyboru Sali, czy w niedalekiej odległości znajduje się jakiś hotel, motel czy inny obiekt noclegowy. Oczywiście problem jest rozwiązany, gdy wesele odbywa się w hotelu. Tam łóżek pod dostatkiem. Nie mniej istotny jest parking przy obiekcie gdzie odbywa się biesiada. Dobrze gdy jest to teren ogrodzony bądź strzeżony. To duży komfort dla gości, którzy nie muszą martwić się o swój dobytek.

Autor: Ola

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top