Jak zachwycić pierwszym tańcem?

Jak zachwycić pierwszym tańcem?
„Wielki dzień” już wkrótce, przygotowania idą pełną parą, ale sen z powiek spędza wam pierwszy taniec? Nie jesteście sami! Wiele par ma podobny problem, bo ten moment wesela uważany jest za bardzo stresujący.

Nie każdy czuje się swobodnie, wiedząc, że jest obserwowany przez tłum ludzi, którzy zwracają uwagę na każdy jego krok. Dlatego pary zaczynają przygotowania do tego momentu z wyprzedzeniem i dziś już chyba nikt nie robi tego spontanicznie, uczęszczanie na kurs tańca dla narzeczonych jest powszechne. Jak zaplanować swój pierwszy taniec, żeby okazał się niezapomnianym przeżyciem, zamiast stanowić stresujący problem? Oto rzeczy, na które powinno się zwrócić uwagę.
 

Samopoczucie

Najważniejsze jest nastawienie. Jeśli już kilka tygodni przed ślubem czujemy nieprzyjemne „wiercenie w brzuchu” na myśl o tym momencie, to znaczy, że coś jest nie tak. Niezależnie od tego, czy powodem są wątpliwości dotyczące naszych umiejętności tanecznych, czy niechęć do występowania przed sporą publiką, czas uświadomić sobie, że potrzeba nam trochę luzu! To w końcu jeden z najważniejszych momentów wesela, powinniśmy się nim cieszyć, a nie martwić. Najważniejsze to być sobą. Jeśli czujecie, że nie jesteście zbyt dobrzy w tańcu, nie porywajcie się na walc wiedeński, argentyńskie tango, czy trudne akrobacyjne figury, a poćwiczcie proste kroki, które nie wymagają wielu godzin nauki i nie stwarzają zagrożenia całkowitej klapy. Może warto nawet pójść na całość i zamiast tradycyjnego układu opracować coś wyjątkowego? Moda, która przyszła ze Stanów Zjednoczonych jest coraz bardziej widoczna także na polskich weselach. Taniec w stylu szalonej dyskoteki albo śmieszny układ może trochę zmienić wasz sposób myślenia o tym momencie wesela i dodać więcej luzu i zabawy.
 

Oto kilka inspiracji z kraju:

I z zagranicy:
 

Muzyka

Muzyka ma oczywiście kolosalne znaczenie. Wypadałoby, żeby wybrana piosenka była jakoś związana z waszą historią, a przy tym pasowała do tańca, który chcecie zaprezentować. Jeśli macie „swoją piosenkę” wybór jest prosty, ale często się zdarza, że sprawa nie jest taka łatwa. W takim razie najpierw warto zastanowić się jak ma wyglądać wasz taniec, czy ma mieć szybkie tempo, czy wolne i dobrać muzykę pod układ, który chcecie zaprezentować. Można też skorzystać z doświadczenia innych par i wybrać coś z kolekcji muzyki weselnej. W Internecie znajdziecie ich mnóstwo, duża baza z popularnymi piosenkami znajduje się choćby na www.piosenkinawesele.pl. Bardzo ważne, aby poinstruować zespół, jak ma być zagrany wybrany utwór, a najlepiej posłuchać go przed weselem i poćwiczyć do niego taniec. Zdarza się, że zespoły przygotowują inną aranżację niż ta najbardziej popularna, dlatego koniecznie należy uniknąć sytuacji, w której jesteście zaskoczeni, tym co słyszycie. Inną, bezpieczniejszą wersją, jest muzyka z odtwarzacza, wtedy możecie być pewni, że wszystko gra tak, jak ćwiczyliście.

Orientacyjne ceny za prywatne lekcje przygotowawcze wraz z opracowaniem choreografii pierwszego tańca:

 

Miasto Cena
(za parę, za 1 lekcję)

 
Warszawa  120 - 140 zł
Kraków 90 - 110 zł
Łódź  90 - 100 zł
Wrocław  75 - 100 zł
Poznań  100 - 140 zł
Gdańsk  100 - 110 zł


Jak widać, odpowiednie podejście i przygotowanie to podstawa, która sprawi, że pierwszy taniec będzie prawdziwie wyjątkowym wydarzeniem. Ważne, żeby cieszyć się tym momentem, a wszystko wypadnie tak jak trzeba: goście weselni będą zachwyceni, a para młoda poczuje się wyjątkowo i zapamięta tę chwilę na całe życie!

Polecane artykuły

Piosenka na pierwszy taniec – lista propozycji Piosenka na pierwszy taniec – lista propozycji
Pierwszy taniec na weselu to jedna z tych chwil, którą długo się później wspomina. Jaką piosenkę wybrać, by stworzyć niezwykłą atmosferę? Najlepiej, gdy jest to piosenka w jakiś sposób dla Was szczególna, a jednocześnie nadaje się do tańca. Jeśli jed...
Czytaj więcej
Pierwszy taniec – pomysły i rady Pierwszy taniec – pomysły i rady
Po wszelakich formalnościach związanych z wejściem młodej pary oraz wszystkich gości na salę, wzniesieniu toastu oraz życzeniach, przychodzi czas na pierwszy taniec w wykonaniu młodego państwa. Taniec, który jest oficjalnym rozpoczęciem wielkiej nocn...
Czytaj więcej
Zaskakujący pierwszy taniec na weselu Zaskakujący pierwszy taniec na weselu
Pierwszy taniec wcale nie musi być nudny ani stresujący. Wesele to ten jeden raz w życiu, kiedy para młoda naprawdę może pozwolić sobie na wszystko, nawet na bardzo niestandardowy pierwszy taniec, który zaskoczy wszystkich gości.
Czytaj więcej

Wasze komentarze (0)

  • Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top