Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Jak wybrać odpowiedniego fachowca?

Jak wybrać odpowiedniego fachowca?
Wybór odpowiedniego fotografa na ślub to jeden z wielu elementów skomplikowanej układanki pod tytułem „ślub i wesele”. Co zrobić by nie trafić na kogoś niekompetentnego? Nasz portal postara się Państwu dać kilka wskazówek w tym względzie.

Oczywiście odpowiedniego fachowca najpierw trzeba znaleźć. Jeżeli nikt ze znajomych czy rodziny nam nie poleci odpowiedniego człowieka, to działamy dalej samodzielnie. Szukamy więc w przeróżnych ogłoszeniach od gazet począwszy po internet. Szczególnie dobrą formą wyboru jest „sieć”, która pozwala na obejrzenie dokonań fotografa i skonfrontowania ich z dorobkiem innych profesjonalistów. Często wiele o fotografie mówi szata graficzna jego witryny.


Opinie są ważne ale nie decydujące

Gdy wpadną nam już w oko dokonania danego fachowca, to znajdźmy jakieś opinie na jego temat na forach internetowych. Nie bierzmy ich jednak za wyrocznię, bowiem w tej przestrzeni panuje często duży „śmietnik” informacji. Aby zweryfikować pochlebne bądź negatywne opinie, to najlepiej zrobić to w czasie spotkania z usługodawcą. W miejscu pracy fotografa możemy przekonać się jakiego aparatu używa, czy w jego pracowni jest komputer z odpowiednimi oprogramowaniami do obórki zdjęć, itd. Możemy także ujrzeć większą pulę zdjęć niż ta która została zaprezentowana w portfolio.


Dokładne ustalenia z wybranym fachowcem

Gdy wybierzemy osobę, która uwieczni nasze szczęśliwe chwile, to należy ustalić w dalszej kolejności kilka istotnych szczegółów. Np. należy zadbać o to, by w umowie znalazł się zapis mówiący o ewentualnym zastępstwie fotografa w razie jakiegoś nagłego wypadku. Upewnijmy się również czy dany spec dysponuje zastępczym aparatem, bo elektronika zawodną jest. Znaczące są również zapisy finansowe. Zapytajmy co wchodzi w skład usługi. Czy znajduje się tam punkt mówiący o ilości otrzymanych i wykonanych zdjęć, czy w cenie zawarta jest fotoksiążka i sesja plenerowa? Czasami może się zdarzyć, że robiący zdjęcia domaga się zwrotu kosztów dojazdu do kościoła, czy domu Panny Młodej. Miejmy również jasność co do godziny do której będzie wykonywana usługa. Na ogół tym granicznym punktem na zegarze jest pora oczepin. Warto się jednak zastanowić czy po tym obrzędzie nie dzieją się jeszcze ciekawsze rzeczy na sali weselnej i czy nie warto tego zapisu umowy zmienić.


Leśna Podkowa miejscem sesji ślubnej

Wracając do sesji plenerowej. W Leśnej Podkowie na Mazowszu nie brakuje ciekawych miejsc na jej przeprowadzenie. Warto udać się na Aleję Lipową, która liczy około 100 lip uznanych za pomniki przyrody. W miasteczku tym w ogóle znajduje się wiele tak ciekawych zakątków, bowiem miejsce to zostało założone w koncepcji miasta-ogrodu. Ponadto zabytki architektury mogą wzbudzić podziw i stanowić tło znakomitych ujęć ślubnych. Piękny jest kościół pod wezwaniem św. Krzysztofa powstały w 1933 roku.


Inne ciekawe miejsca

Swoim urokiem kusi także budynek stacji kolejowej postawiony w 1927 roku. Przy tej budowli znajduje się także murowana budka z wykuszem i duża, otwarta poczekalnia ozdobione zostały formami nawiązującymi do polskiego renesansu. Ponadto obowiązkowo należy swoje plenerowe kroki skierować w kierunku: parku miejskiego i mieszczącego się w nim niezwykle ciekawego Pałacyku-Kasyna, pałacu myśliwskiego Stanisława Lilpola i drewnianej willi Aida z 1900 roku. W Podkowie tych miejsc jest zdecydowanie więcej i wystarczy się rozejrzeć by dostrzec punkt w którym chcielibyśmy wykonać swoje ślubne zdjęcia.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top