Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Jak mądrze wybrać salę weselną?

Jak mądrze wybrać salę weselną?
Wybór sali weselnej nie należy do zadań prostych. Każdy, kto się z tym mierzy, powinien zdawać sobie sprawę, że czeka go sprawdzenie nie tylko kwestii kluczowych, ale również olbrzymiej ilości detali, które tylko obecne razem zagwarantują nam właściwy wybór i końcowe zadowolenie z wybranej oferty. Na co powinniśmy więc zwrócić uwagę, aby mądrze wybrać salę weselną?

Podstawy

Zacznijmy właśnie od kwestii podstawowych. To one powinny zainteresować nas w pierwszej kolejności. Najważniejsza jest wielkość sali. Na etapie poszukiwań musimy już wiedzieć, ile osób planujemy zaprosić. Warto zdecydować się na salę przestrzenną, ale nie za dużą. Puste miejsca nie wyglądają dobrze, dodatkowo, goście mogą pomyśleć, że wiele osób nie zdecydowało się na przyjście, stąd wolna przestrzeń. Nie możemy pozwolić na ścisk – to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może pojawić się na jakimkolwiek weselu.

Kolejną kluczową kwestią jest lokalizacja. Warto dostosować ją do kościoła, gdzie będzie miał miejsce ślub, oraz lokalizacji, skąd przybędą do nas goście. Zarówno jedna, jak i druga, nie powinny być zbyt duże. Jeżeli Państwo Młodzi są z różnych zakątków Polski, warto postawić na jeden z nich, dla osób z drugiego zakątka warto zorganizować np. transport autokarowy.

Nie możemy zapomnieć również o menu. Podczas oglądania sali weselnej koniecznie skosztujcie dań, które akurat proponują lub takich, które planujecie na swoim weselu. Jeżeli nie będą Wam one smakować – nie powinniście liczyć na to, że w przypadku wesela będzie inaczej. W końcu każdy kucharz w takim przypadku wie, że powinien zaserwować danie w sposób popisowy. Warto też ustalić, czy nie będzie problemów z menu specjalnym, np. dla wegan czy wegetarian lub osób z alergiami. Na szczęście w obecnych czasach takie problemy zdarzają się naprawdę rzadko.

Pamiętajcie również o tym, że sala musi się Wam podobać. Zastanówcie się też, czy pasuje do koncepcji wesela – tyczy się to zwłaszcza sytuacji, jeżeli ktoś planuje np. wesele w konkretnym stylu, jak boho. Dodatkowo warto upewnić się, że posiada klimatyzację oraz sprawdzić, czy parkiet jest w odpowiednim stanie. Warto też zapytać, czy do czasu wesela planowany jest remont. W końcu salę rezerwuję się nawet 2 lata przed weselem, a w tym czasie wiele może się zmienić.

Jeżeli wszystkie z powyższych kwestii zostaną spełnione – wspaniale! Pamiętajcie jednak, że czeka na Was również wiele detali, które koniecznie powinniście sprawdzić przed zdecydowaniem się na konkretną salę weselną.

Detale

Przestrzeń jest niezwykle istotna, dlatego już przy oglądaniu sal warto wiedzieć, jak będziecie chcieli podzielić i rozsadzić gości. Rozstaw stołów jest kluczowy, a nie na każdej sali każda wybrana przez Was opcja będzie możliwa do realizacji. I tutaj pamiętajcie, że każdy gość musi mieć łatwy dostęp do swojego miejsca, jak i również do sali tanecznej.

Nie zapominajcie również o miejsca dodatkowych, dla zespołu weselnego czy fotografa i kamerzysty. Jeżeli planujecie takie atrakcje jak np. foto-budka – sprawdźcie, czy będzie możliwość jej łatwego ustawienia.

Kolejnym aspektem, którym warto się zainteresować, jest sejf. To właśnie w nim najlepiej ulokować wszystkie otrzymane koperty. Na szczęście coraz więcej lokali się na niego decyduje.

Idąc dalej, kluczowe są również dekoracje. Zapytajcie, jak bardzo będziecie mogli w nie integrować. Nie wszystkie muszą być również możliwe do realizacji. Same dekoracje niekoniecznie muszą znajdować się w cenie przyjęcia – to kolejna kwestia, którą trzeba ustalić już na początku, ponieważ nie zawsze są to małe koszta.

Miejscami, którymi warto się zainteresować, jest również szatnia. Nie można zapominać też o osobach palących – warto sprawdzić, czy w lokalu znajdziemy palarnię. Jeżeli nie – sprawdźmy, jak wygląda miejsce np. przed lokalem, gdzie będą one palić i czy prezentuje się akceptowalnie. Warto również zobaczyć okolicę – wiele osób, zwłaszcza w miesiącach letnich, na pewno ją odwiedzi podczas krótkiego spaceru.

Możliwość zdecydowania się na pokaz sztucznych ogni czy odpalenie lampionów również nie jest oczywista! Jeżeli macie je w planach, koniecznie o to zapytajcie. W tym drugim przypadku skutecznym utrudnieniem, nie do obejścia, może okazać się np. bliskość lotniska.

Podczas oglądania sali weselnej trzeba mieć też na uwadze potencjalne problemy. Wyobraźcie sobie, że nagle dochodzi do awarii prądu w okolicy – czy lokal posiada swój agregat prądotwórczy na takie okoliczności? Warto też zapytać o inne problemy tego typu, czy miały one miejsce (często są one niezależne od lokalu, pamiętajmy o tym!), a jeżeli tak – jak sobie z nimi poradzono?

Sala weselna w okolicach Lublina

Jeżeli szukacie lokalu w Lublinie lub jego okolicach, który zdecydowanie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości, koniecznie sprawdźcie ofertę Dworku Arkadia, znajdującego się w Piotrowicach. To klimatyczne miejsce, z wieloma udogodnieniami, które przypadło do gustu już setkom nowożeńców. Jeżeli chcecie dowiedzieć się o nim więcej, już teraz serdecznie zapraszamy na stronę internetową Dworekarkadia.pl!

Sale weselne Lublin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top