Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jak dokonać wyboru fotografa ślubnego?

Jak dokonać wyboru fotografa ślubnego?
Jak wiadomo rożne są gusta i preferencje i nie każdemu podoba się to samo. Warto już na samym początku określić w jasny sposób swoje oczekiwania oraz dokładnie sprecyzować efekty, które Was interesują.

Należy jednak pamiętać, iż nie łatwo jest trafić na prawdziwego profesjonalistę, którego efekt pracy Was naprawdę zadowoli. W branży fotograficznej nie brakuje bowiem amatorów, dlatego aby wybrać dobrego fotografa, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.


Czynniki decydujące o wyborze fotografa

Nie tylko cena powinna być kryterium, jakim powinniście się kierować. Ważny jest także odpowiedni sprzęt, którym dysponuje fotograf, jego umiejętności oraz doświadczenie. Dobry fachowiec nie tylko powinien znać się na ustawieniach manualnych, ale także dobrze kadrować, operować głębią ostrości oraz wydobyć ze zdjęcia najpiękniejsze oraz najbardziej naturalne uczucia i emocje. Ważne jest także odpowiednie dopieszczenie zdjęcia poprzez poprawienie kolorystyki, kontrastu, ostrości, itp.


Osobiste spotkanie z kandydatem

Samo oglądnięcie portfolio fotografa i wstępne zapoznanie się z jego umiejętnościami, to jednak nie wszystko. Należy zainteresować się również kilkoma innymi, równie ważnymi sprawami. Ważne jest aby zadawać pytania, w przypadku każdej, nawet najmniejszej wątpliwości. Oglądając zdjęcia, które pokazuje Wam fotograf, warto zapytać czy stanowią one jego twórczość. Często bywa tak, że dana firma ukazuje zdjęcia najlepszego fotografa, a Wasze wesele obsługiwać może zupełnie inna osoba. Kolejne pytanie dotyczyć powinno aparatu, a mianowicie czy zdjęcia wykonane będą tym samym sprzętem, z którego odbitki są Wam przedstawiane.


Sprawdzenie dokonań fotografa

Jeśli planujecie sesję w plenerze, ważne jest aby zorientować się czy dana osoba specjalizuje się także w tej dziedzinie, gdyż nie zawsze fotograf robiący piękne zdjęcia w studiu, potrafi uzyskać dobre efekty także w plenerze. Decydując się zarówno na reportaż, jak i plener, należy obejrzeć całość materiału, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Ostatnią kwestią jest kwestia finansowa. Najistotniejszą sprawą, jest dokładne zorientowanie się, co dokładnie obejmuje cena usługi.


Wybór pięknych plenerów

Kiedy już dokonacie wyboru fotografa, warto ustalić miejsca, w które wspólnie się udacie. Chocianów stwarza Wam wiele możliwości w tym zakresie. Romantyczną scenerię Waszych fotografii stanowić może Zamek w Chocianowie, posiadający dziedziniec honorowy. Podwójne kolumny wspierające profilowany gzyms, naśladujący antyczną świątynię grecką pawilon ogrodowy, a także park pałacowy i dwie przypałacowe oficyny, z pewnością nadadzą Waszym zdjęciom niezwykłego klimatu. Zespół pałacowo – parkowy jest zaliczany do najcenniejszych rezydencji barokowych na dolnym śląsku. Pozostałe zabytki tworzą pojedyncze obiekty, głownie kościoły, pałace, parki, cmentarze, budynki o charakterze gospodarczym, w tym wiatrak w Chocianowcu, a w odległości 3 km na wschód od Chocianowa znajduje się Uroczysko Czarne Stawy, które dzięki zielonej scenerii, również posłużyć może jako piękne tło Waszych ślubnych fotografii.


Autor: Edyta Fołta

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top