Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Imponująca sesja w Waszym mieście

Imponująca sesja w Waszym mieście
Ślub to dla Nowożeńców wyjątkowe wydarzenie, które musi być dopracowane do perfekcji. Jednak dzień ślubu szybko przemija, a to co po nim pozostaje to wspomnienia i zdjęcia, czasami film. Najważniejsza pamiątka musi być uwieczniona przez dobrego fotografa, pełnego pomysłów, kreatywności. Na jego barkach będzie spoczywać wielka odpowiedzialność - zatrzymanie Waszych wyjątkowych chwil na obrazie.

Zanim zaczniecie szukać fotografa, postarajcie się obejrzeć galerię zdjęć najlepszych reportażystów ślubnych z Waszego miasta. Dzięki temu będziecie wiedzieli, jak powinny wyglądać dobrze zrobione zdjęcia ślubne. Zwróćcie uwagę na emocje, które uchwycił fotograf, na obróbkę zdjęć i ich jakość.


Piękne sesje ślubne w mieście

Dobry reportażysta ślubny jest na ślubie i weselu niewidoczny – tak dla Pary Młodej, jak i dla gości, nie ustawia, nie symuluje sztucznych póz, a wyczekuje momentów godnych uwiecznienia. Oczywiście sesja plenerowa, czy w studiu jest zupełnie inną sytuacją, choć i tu wielu fotografów daje tylko wskazówki nowożeńcom, a nie ustawia dokładnych pozycji. Sesję plenerową warto zorganizować w Tczewie – mieście położonym nad Wisłą. Nad rzeką rozpościerają się dwa mosty, kolejowy i tzw. Lisewski z istniejącymi czterema neogotyckimi wieżami stanowiącymi zabytki miasta. Nowożeńcy mogą wykorzystać wodę w różnych jej aspektach. Popłynąć statkiem rejsowym po Wiśle, zanurzyć się w rzece, bądź basenie – zdjęcia w wodzie cieszą się ogromną popularnością - wychodzą niesamowicie i są niepowtarzalne.


Przyrodnicze zakątki Tczewa

Miłośnikom przyrody polecamy Park Miejski i amfiteatr Tczewski. Zajmuje powierzchnię ok. 15 ha. Starsza część parku położona w parowie powstała w drugiej połowie XIX wieku. Natomiast górna część, południowa, pochodzi z XX stulecia. W bogatym drzewostanie parku są również egzotyczne drzewa i krzewy. Znajduje się tu także amfiteatr i muszla koncertowa. Nieopodal Parku znajduje się wieża ciśnień - zbudowana w 1905 r., stanowi charakterystyczny element panoramy miasta. Jej wysokość wynosi 40 metrów. Przez wiele lat gromadziła w swoim ogromnym zbiorniku wodę, rozprowadzając ją do mieszkań siłą naturalnego ciśnienia. Obiekt jest przykładem dawnego budownictwa urządzeń komunalnych i ciekawym miejscem na zdjęcia. Kolejnym miejscem na sesję plenerową jest starówka, na której znajdują się pozostałości murów obronnych. Po XIV-wiecznych murach przetrwały do dziś jedynie fragmenty przy ul. Zamkowej, Wodnej, Rybackiej, Krótkiej i J. Dąbrowskiego, wszędzie zniszczone, lecz tworzące imponujące tło Waszej sesji.


Motyw wiatraka

Rodowici Tczewianie nie mogą zapomnieć o Wiatraku typu holenderskiego z 1890 r. Drewniany, podmurowany, z obrotową głowicą; zrekonstruowany w 1950 r. wiatrak jest turystycznym unikatem pomorskiego krajobrazu miejskiego. Posiada rzadko spotykane pięcioramienne skrzydło i obrotową głowicę. Od 1983 r. znajduje się w rękach prywatnych. Wizerunek wiatraka stanowi logo miasta i najciekawsze miejsce na zdjęcia. Pięknych miejsc na sesję plenerową nie brakuje w Tczewie. Jednak najważniejszy jest wybór dobrego fotografa, który uwieczni najpiękniejsze chwile Waszego życia na zawsze.

Autor: Dagmara Sporysz

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top