Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Idealne wesele – jak zorganizować?

Idealne wesele – jak zorganizować?
Ślub i wesele to nie tylko jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu, ale również niezwykle stresujące. Jak zaplanować i zorganizować ten wyjątkowy dzień, by wszystko było zapięte na ostatni guzik? Najlepiej podzielić operację „Wesele” na kilka faz.

Planowanie ślubu i wesela warto zacząć od spotkania rodziców i narzeczonych. Ważne, żeby jak najszybciej wszyscy wzajemnie się poznali, to znacznie ułatwi późniejsze działania związane z organizacją wesela. Młodzi będą wiedzieli, na jakie wsparcie mogą liczyć od każdej ze stron. Poza tym, warto podzielić przygotowania weselne na kilka faz i w każdej z nich zrealizować określone czynności.
 

I faza – długoterminowa

Ta faza może rozpocząć się nawet rok przed planowanym ślubem. Tak naprawdę, im szybciej, tym lepiej, ponieważ narzeczeni będą mieli więcej czasu do dyspozycji na przygotowania. Przede wszystkim należy rozpocząć od zaplanowania budżetu weselnego. Trudno cokolwiek realizować, jeśli nie wiemy, ile środków mamy do dyspozycji. Już na tym etapie można wstępnie planować różne kwestie, jak ilość gości, miejsce wesela itp. To pozwoli określić wstępny budżet.

Już teraz należy zdecydować o dacie ślubu i zarezerwować salę oraz kościół lub USC, sprawdzić termin kursu przedmałżeńskiego. To czas również na wybranie zespołu muzycznego, a także fotografa i kamerzystę. Mając 10 lub 12 miesięcy do ślubu, można zacząć bez pośpiechu i presji wybierać suknię ślubną, a także garnitur dla Pana Młodego. Nie można również zapomnieć o tak ważnej kwestii, jak obrączki ślubne. Z dużym wyprzedzeniem warto także wybrać świadków. Jeśli starczy czasu, należy również zacząć rozglądać się za wyjątkowymi zaproszeniami ślubnymi.
 

II faza – średnioterminowa

Tę fazę najlepiej rozpocząć nie później, niż 3 miesięcy przed ślubem. Warto już teraz wybrać piosenkę na pierwszy taniec, a jeśli trzeba, także zapisać się na kurs tańca. Przy okazji nauczyciel może pomóc w dobraniu choreografii pierwszego tańca. Czas również zająć się tak istotną kwestią, jak dekoracje ślubne  i weselne. Można zdecydować się na usługi profesjonalisty w przystrajaniu kościoła i sali weselnej albo zająć się tym samemu. W tym ostatnim przypadku należy zacząć rozglądać się za elementami, jakie można wykorzystać w dekoracji, warto także poznać najnowsze trendy w tym obszarze. Przyjemnym etapem będzie na pewno planowanie podróży poślubnej.

Około 2 miesiące przed ślubem należy zająć się wysyłką zaproszeń ślubnych lub dostarczaniem ich osobiście. Gdy będziemy mieli już potwierdzenie od gości, należy zweryfikować ich listę. Można także rozplanować usadzenie gości przy stołach. Wtedy też potwierdzamy wszelkie rezerwacje i ustalamy menu weselne. Nie można także zapomnieć o zamówieniu wiązanki ślubnej i kwiatka do butonierki Pana Młodego.
 

III faza – krótkoterminowa

Ta część przygotowań rozpoczyna się mniej więcej 2 tygodnie przed ślubem, a warto ją zainaugurować odrobiną przyjemności – wieczorem panieńskim i wieczorem kawalerskim. Teraz czas zacznie biec bardzo szybko, ale jeśli wcześniej załatwiliśmy wiele spraw, powinniśmy zdążyć ze wszystkim.

Około 7 dni przed ślubem Panna Młoda powinna dokonać przymiarki sukni ślubnej ze wszystkimi dodatkami. Wtedy będzie jeszcze czas na ewentualne poprawki i przeróbki. To samo odnosi się do garnituru Pana Młodego. Jeśli trzeba, warto rozchodzić jeszcze buty ślubne i ostatecznie dopasować obrączki. Należy zaplanować, komu Państwo Młodzi będą przekazywali kwiaty oraz prezenty. I sprawa nie mniej ważna – dzień przed ślubem warto się, po prostu, zrelaksować oraz odpocząć. Jeśli zrealizujecie przygotowania zgodnie z naszymi wytycznymi, unikniecie niepotrzebnej nerwówki i nie umknie wam żadna ważna kwestia związana z organizacją ślubu oraz wesela. A nam pozostaje życzyć wam, żeby ten wyjątkowy dzień udał się znakomicie.     

źródło: https://wesele123.pl/

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
  • Marta K. 2017-06-29, 07:48

    Idealne wesele to takie, w którym nieważne są dodatki,oprawa,ale takie w którym młodzi są szczęśliwi.
    Nasze dzieci zorganizowały wesele w Zajazd Mat Bełk.

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top