Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Głowy pełne plenerowych pomysłów

Głowy pełne plenerowych pomysłów
Przed wyznaczeniem daty sesji plenerowej, zastanówmy się kilkakrotnie czy zdjęcia w dniu ślubu to odpowiedni pomysł. Korzystniejszym rozwiązaniem jest odbycie sesji przed lub po dniu zaślubin. Będzie wtedy więcej czasu i luzu.

Nie warto nad korzyściami takiej decyzji rozwodzić się nazbyt długo, bo jak mawia się w świecie polityki – to „oczywista oczywistość”. Lepiej myśli zaprzątać sobie takim wątkiem, jak dobór odpowiedniego tła dla sesji plenerowej.


Piękno zdjęć plenerowych

Za tło "plenerowych" harców możemy obrać sobie najróżniejsze miejsca. Jedni wsiądą na ciągnik, by na nim utrwalić swoje sylwetki w ślubnych strojach. Inni będą woleli zdjęcia na romantycznej ławce w parku, a jeszcze inni sfotografują się w swoim ulubionym miejscu, np. na trybunach stadionu piłkarskiego. Powodzenie takiej sesji zależy nie tylko od umiejętności fotografa, ale i od naszej inwencji w wyborze odpowiedniego miejsca dla takich zdjęć.


Każdy pomysł da się zrealizować

Młode głowy powinny być pełne niekonwencjonalnych pomysłów. Ostatnio popularne są zdjęcia ślubne o charakterze awangardowym. Tło ujęć plenerowych nijak ma się w tym przypadku do atmosfery miłości. Młode Pary fotografują się w tym wydaniu na tle obdartych murów kamienic, we wnętrzach opuszczonych hal fabrycznych, czy nawet na wysypiskach śmieci. Te kontrastujące ze sobą składniki zdjęć często dają ciekawy efekt. Jeśli zdjęcia te ubrane są w kolory czerni i bieli bądź sephi, to można takie obrazy śmiało przyrównać do sztuki z najwyższej półki. Inni zaś będą chcieli do zaaranżowania tychże ujęć wykorzystać swoje pasje i zamiłowania. I tak już nikogo nie powinien dziwić widok Panny Młodej ćwiczącej w sukni z welonem w klubie fitness czy Pana Młodego wraz ze swoją lubą hasającego bo boisku piłkarskim. Niektórzy ten wyjątkowy czas będą chcieli przypieczętować zrobieniem czegoś o czym marzyli, a wcześniej nie mieli na to odwagi lub czasu. I tak nowożeńcy decydują się na skok na bungie albo ze spadochronem – oczywiście w kompletnej garderobie ślubnej.


Resko - tutaj ciekawych miejsc nie brakuje

Ciekawych miejsc do wykonania zdjęć ślubnych w plenerze nie brak w Resku. Miasteczko to położone jest nad rzeką Regą, której brzeg można wykorzystać do zaaranżowania sesji wodnej. Modne są także zdjęcia Par Młodych na mostach, a taki właśnie w centrum Reska taki się znajduje. Obraz taki może symbolizować, np. wspólne przejście na "lepszą stronę życia". W miejscowości tej nie brak także interesujących budowli o charakterze zabytkowym, które mogłyby stać się tłem fotografii ślubnych. Perełka miasta jest Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej. To gotycka budowla, która wzniesiono na przełomie XIV i XV wieku. Efektownie prezentuje się reski ratusz, który pochodzi z 1841 r. Nie sposób nie wspomnieć o zabytkowej elektrowni wodnej na Redze czy ruinach XIV-wiecznego zamku.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top