Gdzie zorganizować wesele?

Gdzie zorganizować wesele?
Wybór miejsca, w którym chcielibyśmy urządzić zabawę weselną nie jest łatwy. Nie dość, że mamy do czynienia z dużym wyborem różnych stylistycznie miejsc, to jeszcze musimy je zarezerwować odpowiednio wcześnie
by wybór ten w ogóle mieć.

Jeśli planujemy ślub i wesele z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, w tedy możemy wynająć salę jaką tylko sobie wymarzymy. Oczywiście wszystko jest uzależnione od naszych możliwości finansowych. I tak jeśli w głowie nam wesele o charakterze romantycznym, to możemy zdecydować się na uciechy w zamku, dworku czy opactwie.


Styl romantyczny

Są to na ogół zabytki architektury zaadoptowane na hotele i hoteliki, dzięki którym mamy na miejscu stanowiska noclegowe dla naszych gości. Takie lokale weselne najczęściej urządzone są w klasycznym stylu i emanują atmosferą tajemnicy, dostojności i „szeptu”. Nie jest to z pewnością miejsce na swojską imprezę rodem ze strażnicy. Klimat takich pomieszczeń wprawia gości raczej w humor do biesiadowania umiarkowanego.


Wesele na zewnątrz

Jeśli sprzyja nam aura i mamy pewność, że ta nie zniweczy nam planów, to możemy zdecydować się na wesele na otwartej przestrzeni. Niestety klimat panujący w naszym kraju jest zbyt kapryśny by mieć tylko taką ewentualność na względzie. Oczywiście można wynająć potężny namiot, ale problemem może być niespodziewany chłód. Niemniej jest to nietypowa forma wesela. W tę konwencję wpisują się także biesiady w specjalnie przygotowanych do tego stodołach, które stodołami są tylko z nazwy, a posiadają niezbędną infrastrukturę gastronomiczno-sanitarną, nawet z miejscami noclegowymi.


Klimaty staropolskie

Staropolski klimat jaki unosi się w powietrzu, zapach siana spowijającego podłogę czy urządzenia rolnicze wiszące na ścianach mogą także dać powalający efekt. Wśród tych niekonwencjonalnych form uciech weselnych spotyka się także biesiady na statkach czy barkach, na których przygrywa orkiestra. Tutaj jednak też istnieje ryzyko kaprysów pogody, bowiem na niektórych obiektach tego typu parkiet dla tańczących jest zlokalizowany jest na niezadaszonym pokładzie.


Innowacyjne pomysły

Inną nietypową przestrzenią może być zabawa w wagonach kolejowych, czy schronisku górskim. Wszystkie te fanaberie jednak kosztują i często są prekursorskimi posunięciami w materii biesiad weselnych. Dlatego narzeczeni nadal uciekają się do tradycyjnych lokali. Najpopularniejsze są wesela w restauracjach hotelowych, gdzie na miejscu jest obsługa, często orkiestra i miejsca noclegowa, To najwygodniejsza forma zorganizowania takiej imprezy, bowiem wszytko mamy podsunięte „pod nos”. Podobny standard oferują nieco tańsze domy weselne. Na wsiach lub przedmieściach nadal największym powodzeniem cieszą się strażnice. Własnymi siłami możemy taką salę przystroić, zadbać o tanią firmę cateringową i skoczną muzykę. To opcja dla par, które stosunkowo niewielkim kosztem, lecz sporym nakładem sił mogą zorganizować swoją wymarzoną celebrację ślubu.

Polecane artykuły

Ruchoma pamiątka z wesela Ruchoma pamiątka z wesela
Film z wesela to rekwizyt spoczywający na naszych domowych półkach po którego sięgamy często i z przyjemnością. Każda Para Młoda chciałaby mieć piękną pamiątkę, ale musi się o nią zatroszczyć odpowiednio wcześnie, a nade wszystko znaleźć dobrego fach...
Czytaj więcej
Uwiecznienie ślubu na filmie Uwiecznienie ślubu na filmie
Przygotowanie do najpiękniejszego dnia w życiu wielu osób to konieczność dobrego planowania i poświęcenia całkiem sporej ilości czasu. W końcu ślub w Krakowie bierzemy raz w życiu, dlatego trzeba zadbać o to, aby wydarzenie to było jak najbardziej ud...
Czytaj więcej
Niekonwencjonalne filmy ślubne Niekonwencjonalne filmy ślubne
Wesele i ślub to szczególne chwile w życiu pary młodej. Aby nic nie umknęło w pamięci dobrze jest zadbać o właściwą pamiątkę z tego dnia. Jednym ze sposobów jest zatrudnienie operatora kamery. Usługa taka jest chętnie wybierana przez pary młode....
Czytaj więcej

Wasze komentarze (0)

  • Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top