Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Gdzie znaleźć tanie suknie ślubne?

Gdzie znaleźć tanie suknie ślubne?
Suknia ślubna wcale nie musi być ogromnym wydatkiem, jej koszty możemy znacznie ograniczyć. Gdzie kupić ślubną kreację, aby jej cena nie opustoszyła naszego portfela? Do wyboru jest co najmniej kilka opcji!

Wielu przyszłym pannom młodym przeszkadza fakt, że na swoją ślubną kreację będą musiały wydać sporo pieniędzy. Ceny w salonach ślubnych to zwykle minimum 3 tysiące złotych, nie licząc welonu, czy innych dodatków do sukni. Dlaczego tak dużo? Na uszycie sukni potrzeba sporej ilości dobrej jakości materiału, w dodatku salony liczą sobie za pomysł i uszycie. Czy jednak musimy skazywać się na zakup tak drogiej sukni ślubnej?
 

Czasami wystarczy dobrze szukać

Mówi się, że dla chcącego nie ma nic trudnego i powiedzenie to sprawdza się w przypadku sukien ślubnych, wystarczy poszukać, aby znaleźć taką w odpowiednio niskiej cenie. Wybranie się do salonu i zdecydowanie na jedną z ich propozycji to bardzo łatwa droga, która jednak wiąże się ze wspomnianymi kosztami. Jeśli jednak włożymy w poszukiwania trochę wysiłku, na pewno uda nam się „upolować” idealną suknię w dobrej cenie.
 

Gdzie znaleźć nową suknię ślubną w dobrej cenie?

Zakup taniej sukni ślubnej wcale nie oznacza, że musi ona być używana. Możliwe jest znalezienie nowych sukien, które nie zrujnują naszego budżetu przynajmniej w kilku miejscach. Gdzie? Na początek warto rozejrzeć się w komisie ślubnym. Choć zwykle to miejsce kojarzy nam się z wyprzedażą używanych sukien, to często można znaleźć w nich także nowe, czasem nawet bardzo dobrej jakości suknie od znanych projektantów, pochodzące z końcówek serii, czy z małymi uszkodzeniami. Ich cena jest dużo niższa niż tych zakupionych w salonie, a ewentualne uszkodzenia łatwo jest naprawić lub ukryć. Inną opcją jest polowanie na promocje.
 

Tańsze modele z poprzedniego sezonu

Najlepszym momentem dla zakupu sukni jest koniec i początek roku, bo modele z zeszłego sezonu można dostać po znacznie niższej cenie. Wyprzedaże są powszechne w salonach mody ślubnej i choć sprawia to, że mamy nieco mniejszy wybór, to możemy znaleźć piękną suknię taniej nawet o 30%. Na jeszcze większe zniżki można liczyć w przypadku odwiedzenia targów ślubnych w swojej okolicy i zdecydowania się na zakup na miejscu. Wystawcy bardzo często oferują promocje dla takich osób, zwykle można też sporo wynegocjować, a nawet wygrać kupon na darmową lub bardzo wysoko przecenioną suknię.

 

Używane suknie ślubne

Jeśli i takie ceny są dla nas zbyt wysokie, warto rozejrzeć się za używaną suknią ślubną. Najpopularniejszym miejscem ich zakupu jest oczywiście komis ślubny, ale mało kto wie, że czasem salony ślubne również mają używane suknie w swojej ofercie. Warto zadzwonić i o to popytać. Na jeszcze niższe ceny możemy liczyć, jeśli spróbujemy znaleźć suknię samodzielnie np. przez Internet. Młode mężatki często wystawiają swoje suknie na sprzedaż na forach ślubnych, ale także na stronach aukcyjnych jak Allegro, czy na stronach z ogłoszeniami jak Gumtree, czy OLX. Ceny są różne, ale suknię można „złowić” nawet już za 1000 złotych, najczęściej z dodatkami w gratisie. Kolejną opcją jest wypożyczenie sukni ślubnej, które wydaje się najbardziej pragmatycznym rozwiązaniem – po ślubie i weselu oddajemy ją do wypożyczalni i nie musimy się martwić o to, co z nią zrobić, ani starać się sprzedać, ani upychać w szafie.

 

Przykładowe ceny sukni ślubnych

 
Miejsce zakupu Orientacyjna cena
Salon ślubny 3000 PLN
Komis ślubny 1500 PLN
Ogłoszenia w Internecie 1000 PLN
Wypożyczenie 2000 PLN 


Osoby, które szukają taniej sukni ślubnej, mają sporo opcji do wyboru. Choć takie poszukiwanie będzie z pewnością trudniejsze, niż zwykł pójście do salonu, to w przypadku małego budżetu ślubnego, warto się tak postarać. Nie ma sensu przepłacać za coś, co można zakupić znacznie taniej, a zaoszczędzone pieniądze zawsze można lepiej wykorzystać.

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top