Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Gdzie na sesję plenerową w Chorzowie?

Gdzie na sesję plenerową w Chorzowie?
Chorzów to miasto bogate w wiele atrakcyjnych miejsc, które mogą posłużyć jako tło Waszej sesji ślubnej. Warto już wcześniej zaplanować, gdzie dokładnie możecie się udać z fotografem. Najlepiej jest sprawdzić osobiście portfolio takich fachowców oraz udać się do nich na spotkanie.

Obecnie wiele par opuszcza studio fotograficzne i decyduje się na sesję plenerową, niejednokrotnie w bardzo nietypowych miejscach. Także Chorzów dostarcza wiele takich miejsc. Jednym z nich jest Śląski Ogród Zoologiczny, który usytuowany jest na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka w Chorzowie, który jest oazą zieleni. Powstał on w 1954 roku, a jego atrakcją, obok zwierząt, jest Skalna Kotlina Dinozaurów. Na terenie Parku znajduje się także skansen - Górnośląski Park Etnograficzny, który składa się z blisko 70 zabytkowych drewnianych obiektów architektury wiejskiej i małomiasteczkowej. Znajdują się tutaj między innymi XVIII i XIX-wieczne zagrody chłopskie z chlewami, stodołami i owczarniami, karczma, garbarnia, kuźnia, wiatrak, młyn, kościół, a także przydrożne kaplice, spichlerze dworskie oraz areszt sołecki.
 

Stadion czy wesołe miasteczko?

Coraz częstszym zjawiskiem są zdjęcia w bardziej nietypowych miejscach takich jak pole golfowe, basen, stadion czy też wesołe miasteczko. W Chorzowie znajduje się doskonały na tą okazję Stadion Śląski, a na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku położonego w Chorzowie przy granicy z Katowicami mieści się Śląskie Wesołe Miasteczko, będące największym w Polsce. Ciekawym miejscem jest także zabytkowy Teatr Rozrywki z charakterystyczna wieżą, który jest bogato zdobionym budynkiem dawnego hotelu Graf Reden. Jednym ze szczególnych budynków jest także Ratusz chorzowski, który został przebudowany w latach 20-tych XX wieku.
 

Sceneria na łonie natury

Jeśli preferujecie zdjęcia w bardziej przyrodniczej scenerii, to Chorzów posiada również wiele atrakcji w tym zakresie. Należą do nich między innymi Uroczysko Buczyna, która jest zespołem przyrodniczo-krajobrazowym położonym pomiędzy Katowicami, Chorzowem i Rudą Śląską. Jest to część leśnego pasa ochronnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, bogata w liczne gatunki roślin, zwierząt oraz drzew. Możecie się udać z Waszym fotografem także do położonego na granicy Bytomia, Chorzowa i Piekar Śląskich, powstałego w 1997 roku zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Żabie Doły.
 

Na tle miasta

Główny deptak Chorzowa, czyli odrestaurowana ulica Wolności, to także miejsce szczególnie upodobane przez Pary Młode. Także Park Róż, który jest położony jest w centrum Chorzowa, między ulicami Żwirki i Wigury, Urbanowicza, Piaskową, a ulicą Astrów jest jednym z największych w Polsce i w Europie różanym ogrodem, posiadającym kilkaset odmian róż, które z pewnością stworzą magiczną scenerię sesji zdjęciowej. W chorzowskim parku istnieje możliwość przejażdżki konno, rikszą, lub też kolejką linową i wąskotorową, a podczas takich chwil, również mogą powstać wspaniałe zdjęcia. XIII-wieczny układ ulic Chorzowa oraz XVIII-wieczna zabudowa Starego miasta, gdzie znajdują się nawet wiejskie zagrody z pewnością nadają wyjątkowego uroku temu miastu, a zdjęcia ślubne pozostaną wyjątkową pamiątką oraz pozostawią na długi czas niezapomniane wrażenia.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top