Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Fryzura Panny Młodej

Fryzura Panny Młodej
Fryzura Panny Młodej, to bardzo ważny detal estetyczny w dniu ślubu. Podobnie jak i do innych punktów tego przedsięwzięcia, tak i wybór fryzury należy dogłębnie przemyśleć. Jeśli chcemy dostać się na fotel najlepszego fachowca w dziedzinie układania fryzur, to musimy umówić się takowym z dużym wyprzedzeniem.

Specjaliści w tym względzie są niemalże oblegani. Panna Młoda nie może zdać się jedynie na instynkt estetyczny czy artystyczny fryzjera. Warto mieć wcześniej swoją wizję i koncepcję tego jak ułożyć mniej więcej włosy. Jakie więc formować włosy – długie czy krótkie? Dłuższe dają fryzjerowi większe pole manewru, ale i krótkie nie powinny stanowić wielkiego problemu dla wysokiej klasy specjalisty.
 

Fryzura musi uwzględniać całokształt wyglądu

Podczas dobierania odpowiedniego ułożenia fryzury musimy uwzględnić wiele aspektów całokształtu. Całość musi współgrać z wyglądem sukni ślubnej i jej dodatkami. Proste włosy i oraz upięte loki dobrze rozumieją się z satynowymi sukniami, zaś te z tiulem są właściwe dla subtelnych acz dużych loków. Nie mniej istotny jest krój sukni. Jeśli jej paski układają się w pionowe linie, to i uczesanie powinno być z tym zbieżne. Podobnie jest w przypadku konturu poziomego.
 

Cały zabieg jest bardzo czasochłonny

Samo ułożenie włosów, to zadanie czasochłonne. Potrzebna jest tutaj cierpliwość i już wspomniana wcześniej, choćby zarysowana koncepcja. Warto przeglądać zdjęcia, katalogi, które mogą być dla Panny Młodej inspiracją, dla samego fryzjera obrazem do odwzorowania. Warto także mieć przy sobie fotografie sukni i welonu, co ułatwi zadane wykonawcy tego dzieła z włosów. Trzeba pamiętać o tym, że welon musi być dłuższy od włosów, więc to kolejny detal, który warto mieć w pamięci przy zakupie tego elementu garderoby ślubnej. Welon musi być stabilnie osadzony na głowie i to również należy mieć na względzie. Wisienką na fryzjerskim torcie są ozdoby w postaci małych kwiatków, spinek czy wstążek. Te akcesoria powinny współgrać stylowo z biżuteria Panny Młodej.
 

Wcześniejsze testy związane z fryzurą są wskazane

Jeśli Panna Młoda ma pewne wątpliwości może przeprowadzić test i ułożyć na długo przed ślubem taką fryzurę i zobaczyć, czy jest ona właściwa. Panna Młoda powinna na kilka tygodni przed ślubem w sposób wyjątkowy zadbać o włosy. Powinny one być piękne i zdrowe. W tym celu można zafundować sobie kurację polegającą na użyciu odżywek czy poddania się specjalistycznym zabiegom w salonach kosmetycznych. Po wykonaniu fryzury panie muszą jedynie pamiętać, by jakimś nieprzemyślanym ruchem nie zniweczyć długich godzin przygotowań.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top