Fryzura Panny Młodej

Fryzura Panny Młodej
Fryzura Panny Młodej, to bardzo ważny detal estetyczny w dniu ślubu. Podobnie jak i do innych punktów tego przedsięwzięcia, tak i wybór fryzury należy dogłębnie przemyśleć. Jeśli chcemy dostać się na fotel najlepszego fachowca w dziedzinie układania fryzur, to musimy umówić się takowym z dużym wyprzedzeniem.

Specjaliści w tym względzie są niemalże oblegani. Panna Młoda nie może zdać się jedynie na instynkt estetyczny czy artystyczny fryzjera. Warto mieć wcześniej swoją wizję i koncepcję tego jak ułożyć mniej więcej włosy. Jakie więc formować włosy – długie czy krótkie? Dłuższe dają fryzjerowi większe pole manewru, ale i krótkie nie powinny stanowić wielkiego problemu dla wysokiej klasy specjalisty.
 

Fryzura musi uwzględniać całokształt wyglądu

Podczas dobierania odpowiedniego ułożenia fryzury musimy uwzględnić wiele aspektów całokształtu. Całość musi współgrać z wyglądem sukni ślubnej i jej dodatkami. Proste włosy i oraz upięte loki dobrze rozumieją się z satynowymi sukniami, zaś te z tiulem są właściwe dla subtelnych acz dużych loków. Nie mniej istotny jest krój sukni. Jeśli jej paski układają się w pionowe linie, to i uczesanie powinno być z tym zbieżne. Podobnie jest w przypadku konturu poziomego.
 

Cały zabieg jest bardzo czasochłonny

Samo ułożenie włosów, to zadanie czasochłonne. Potrzebna jest tutaj cierpliwość i już wspomniana wcześniej, choćby zarysowana koncepcja. Warto przeglądać zdjęcia, katalogi, które mogą być dla Panny Młodej inspiracją, dla samego fryzjera obrazem do odwzorowania. Warto także mieć przy sobie fotografie sukni i welonu, co ułatwi zadane wykonawcy tego dzieła z włosów. Trzeba pamiętać o tym, że welon musi być dłuższy od włosów, więc to kolejny detal, który warto mieć w pamięci przy zakupie tego elementu garderoby ślubnej. Welon musi być stabilnie osadzony na głowie i to również należy mieć na względzie. Wisienką na fryzjerskim torcie są ozdoby w postaci małych kwiatków, spinek czy wstążek. Te akcesoria powinny współgrać stylowo z biżuteria Panny Młodej.
 

Wcześniejsze testy związane z fryzurą są wskazane

Jeśli Panna Młoda ma pewne wątpliwości może przeprowadzić test i ułożyć na długo przed ślubem taką fryzurę i zobaczyć, czy jest ona właściwa. Panna Młoda powinna na kilka tygodni przed ślubem w sposób wyjątkowy zadbać o włosy. Powinny one być piękne i zdrowe. W tym celu można zafundować sobie kurację polegającą na użyciu odżywek czy poddania się specjalistycznym zabiegom w salonach kosmetycznych. Po wykonaniu fryzury panie muszą jedynie pamiętać, by jakimś nieprzemyślanym ruchem nie zniweczyć długich godzin przygotowań.

Autor: Paweł Handzlik

Polecane artykuły

Modne kolory włosów blond dla każdej kobiety! Modne kolory włosów blond dla każdej kobiety!
Trzeba przyznać, że koloryzacja włosów blond nie należy do najłatwiejszych. Pierwsze problemy nie pojawiają się jednak przy procesie nakładania farby do włosów, lecz już przy wyborze odpowiedniego odcienia blondu. Jaki kolor będzie odpowiedni dla nat...
Czytaj więcej
Jak dobrać fryzurę ślubną? Jak dobrać fryzurę ślubną?
Kolejny ważny szczegół - fryzura ślubna. Jak poradzić sobie z jej wyborem? Jak znaleźć fryzjera, który idealnie dobierze ją do naszej twarzy i stylu sukni? Każda kobieta jest inna i nie wszystkim pasuje przecież to samo.
Czytaj więcej

Wasze komentarze (0)

  • Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top