Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Fotografie niezapomniane

Fotografie niezapomniane
Ludzka pamięć jest kapryśna i nie zawsze potrafi zarejestrować, to co chcielibyśmy chować w niej na długie dziesięciolecia. Szczególnym wydarzeniem, które zasługuje na miejsce w naszej pamięci jest ślub i wesele.

Cóż jednak zrobić gdy obrazy te zacierają się z upływem czasu? Najlepiej uwiecznić je po wsze czasy na fotografiach, które skutecznie walczą z pędzącą machiną zapomnienia.


Wyjątkowa pamiątka

Zdjęcia ślubne często maja swój smaczek, który nadaje im sesja plenerowa. Ta zaś wyzwala ducha młodzieńczej miłości i przy odrobinie przysłowiowego szaleństwa potrafi nadać każdemu albumowi nutki artyzmu. Niezwykle ważna jest przy robieniu takich fotografii jakaś ogólna koncepcja. Warto też pokusić się o użycie jakiś ciekawych rekwizytów i zaaranżować jakąś scenkę. Rekwizytami często stają się nasze ulubione motocykle, samochody, a nawet traktor pobliskiego rolnika, czy starodawny rower typu „Ukraina”, na którym Pan Młody na ramie wiezie swoją partnerkę.


Co decyduje o właściwym tle?

Sukces „pleneru” tkwi w doborze odpowiedniej przestrzeni dla takich zdjęć. Może to być łono natury, a więc pola uprawne, łąki, szczyty górskie, brzegi jezior czy leśne zagajniki. Jeśli wolimy przestrzeń miejsca to na ogół wybieramy ulice miast, przydrożne kamienice, rynki, place, bramy budynków, czy okoliczne zabytki architektury. Ciekawym pomysłem są tez fotografie w starych opuszczonych obiektach, np. w fabryce, czy niezamieszkałym domu, albo na dachu wieżowca. Romantycy zdecydują się znowuż na odwiedzenie miejsc kojarzących się z ich miłością. Tacy pójdą więc do knajpki gdzie miało miejsce ich pierwsze spotkanie bądź do parku by znów zasiąść na ławce w parku, na której pocałowali się po raz pierwszy.


Grunt to spokój

Dobrze gdy sesja plenerowa odbywa się w dniu innym niż ma miejsce ślub. Młoda Para wyzbywa się wtedy zbędnego stresu spowodowanego presją czasu i obowiązkiem szybkiego powrotu do gości weselnych. Ponadto, mając do dyspozycji cały dzień na takie zdjęcia, możemy wybrać kilka miejsc które nas interesują, a nie udawać się w jedno i to najlepiej nieodległe. Nie jesteśmy też wtedy skazani na kaprysy aury, która czasami może nam pokrzyżować plany, a sesję poślubną można zawsze przełożyć na inny, bardziej dogodny termin.


Mazowieckie plenery Łaskarzewa

W mazowieckim Łaskarzewie można znaleźć kilka interesujących miejsc dla odbycia takiej sesji. Miasto to może poszczycić się cennymi zabytkami, a przede wszystkim na uwagę zasługuje kościół parafialny pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z 1884, zniszczony w czasie ostatniej wojny, odbudowany i gruntownie przebudowany w 1946 w stylu eklektycznym. Swoim urokiem nęcą także przedwojenne domy wypoczynkowe Letnisko. W Łaskarzewie nie brakuje odpowiednich miejsc na łonie natury. Przez miasto przepływa rzeka Promnik, która jest dopływem Wisły. Nad jej brzegami można wsiąść w łódkę i zrobić kilka ciekawych, jakże sielankowych ujęć.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top