Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Fotografia musi oddać ducha związku

Fotografia musi oddać ducha związku
Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń naszego życia. Emocje tego dnia sięgają zenitu. Wszystko jest inne, odświętne, piękniejsze
Warto to piękno utrwalić za sprawą profesjonalnego fotografa.

A jego kunszt musi być solidny, bo skoro ślub jest piękny to i zdjęcia powinny doszlusować do jego poziomu. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego fachowca dla uwiecznienia tej podniosłej chwili. Nasze podpowiedzi pozwolą Państwu dokonać najlepszego wyboru.


Co jest najważniejsze przy wyborze fotografa?

Jaki powinien być fotograf na naszym ślubie i weselu? Aby zweryfikować jego umiejętności na początek warto zapytać o jego wcześniejsze dokonania udokumentowane w jakiś sposób, czy to w postaci elektronicznej czy w formie albumu. Wiadomo również, że w fotografii liczy się talent, ale i profesjonalny sprzęt, który uwalnia potencjał człowieka. Warto więc wcześniej zorientować się jakim sprzętem dysponuje nasz fotograf. Poza tym, liczy się inwencja i nieograniczona wyobraźnia, której efekt możemy widzieć w czasie ślubnych sesji plenerowych.


Pogoda - na to się nie ma wpływu

Często też Młodej Parze i wykonującemu zdjęcia przychodzi mierzyć się z niekorzystną aurą. Wtedy warto przełożyć zaplanowany plener na inny dzień. Jeżeli jednak jest to niemożliwe, to wtedy fotograf ma pełne pole do wykazania swoich umiejętności. Deszcz, niedobór światła czy porywisty wiatr to koszmar każdego fotografa. Dobry specjalista powinien też brać pod uwagę plenery, które sugerują mu sami bohaterowie tych zdjęć. A więc fotograf powinien być elastyczny i nie bać się wyzwań, nawet jeżeli zasugerowana przez Młodą Parę przestrzeń jest mało korzystna dla fotografii.


Legionowo - doskonała lokalizacja

Wiele ciekawych miejsc do sesji plenerowej można znaleźć w podwarszawskim Legionowie. W mieście znajduje się duży skatepark, gdzie w ciekawej scenerii, na tle konstrukcji dla ewolucji rolkarzy, można dokonać ciekawej sesji z "deską" w ręku. Jeśli chodzi o bardziej konwencjonalne formy plenerów to z pewnością należałoby udać się na legionowski rynek, który obecnie przybrał kształt parku. Spokojne miejskie tło jest znakomitą przestrzenią, która współgra z zielenią drzew i kolorytem kwiatów.


Wiele innych atrakcyjnych miejsc

Idąc tropem przyrodniczym, to nie sposób nie wspomnieć o urokliwym zespole willowo – parkowym "Kozłówka". Wznoszą się tam murowano-drewniane budynki z końca XIX wieku, a dookoła roztacza się park krajobrazowy. Jeżeli te punkty okażą się niewystarczająca, to należy wsiąść do samochodu i przejechać kilka kilometrów do pobliskiej wsi Jabłonna. Tam znajduje się fenomenalny pałac barokowo-klasycystyczny Michała Poniatowskiego, brata króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pałac jest otoczony parkiem, założonym w XVIII w., z romantycznymi budowlami: Domkiem Chińskim, oranżerią czy Grotą pustelnika. Według legendy w grocie zaczynał się podziemny tunel, który przechodził pod Wisłą i prowadził do Bielan. To intrygujące miejsce z pewnością jest idealnym miejscem na urządzenie sesji.


Okolica ma wiele do zaoferowania

Dla miłośników militariów też znajdzie się nie lada gratka w tej miejscowości. W Jabłonnej mieściły się w czasie II wojny światowej hitlerowskie fortyfikacje, które do dziś zachowały swój kształt. Siedem kilometrów od Legionowa znajduje się Zalew Zegrzyński, który może stanowić znakomite tło dla naszych zdjęć. Zalew utworzony na Narwi otoczony jest lasami, a przy brzegach jeziora znajdują się liczne przystanie. Jak da się łatwo zauważyć Legionowo i jego okolice obfitują w korzystne miejsca dla zrobienia fotografii ślubnych. Ważne jest, aby wybrane miejsce posiadało nie tylko liczne walory estetyczne, ale też oddawało ducha naszego związku.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top