Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Fotograf ślubny - sesja ślubna w plenerze

Fotograf ślubny - sesja ślubna w plenerze
Zastanawiacie się, czy sesję ślubną wykonać w studiu bądź w plenerze? A może połączyć oba pomysły w jedną całość? Zarówno fotografia studyjna, jak i plenerowa, ma swoje plusy i minusy. Zdjęcia zrobione w studiu co prawda oddają niesamowity klimat danej chwili, ale też są skazane na pewną schematyczność.

Fotograf ślubny ma w studiu pełną kontrolę nad światłem i potrafi tak nim operować, aby wydobyć piękno młodej pary. Z kolei fotografia plenerowa to przede wszystkim wybór odpowiedniego miejsca. Wtedy sporym minusem jest brak pewności, że akurat w danym terminie będzie dobra pogoda. Dlatego decydując się na plener należy już z góry zarezerwować kilka innych terminów.


Sesja ślubna w plenerze

Na pewno zdjęcia na świeżym powietrzu wyzwolą w Was pozytywne emocje, a na fotografiach będziecie wyglądać bardziej naturalnie i spontanicznie. Zdjęcia wykonane w plenerze dają idealne odbicie osobowości młodej pary. Osoby spokojne mogą udać się nad piękne i ciche jezioro, do lasu, w jakieś spokojne miejsce. Z kolei młodzi o odmiennym charakterze udadzą się na deptak miejski, na plażę, rynek, do centrum handlowego, a więc w miejsca, gdzie trudno o spokój i wyciszenie. Fotografia ślubna to niejako zatrzymana w kadrze młodość, przedstawiająca wielką radość i miłość dwojga ludzi. Gdy dopadnie Was w późniejszych latach smutek, warto wtedy zobaczyć na te wspaniałe zdjęcia z Waszego ślubu.


Atmosfera miasta bardzo przyciąga

Z pewnością do interesujących miejsc Bochni należy na pierwszym miejscu zaliczyć zachowany do dziś średniowieczny układ urbanistyczny. Jego sercem jest rynek, dzięki któremu Bochnia zyskała malownicze centrum oraz niepowtarzalną atmosferę. Na pewno warto właśnie tam wykonać kilka ciekawych zdjęć ślubnych. Na pewno oryginalnym pomysłem na fotografie ślubne byłoby pójście do kopalni soli w Bochni, która jest zarazem najstarszą kopalnią soli w Polsce.


Przepiękne plenery godne polecenia

Miłośników przyrody zachęcamy do odwiedzenia miejskich parków. Jeśli szukacie cichego i spokojnego miejsca, nie możecie zapomnieć o Lasku Uzbornia. Oprócz wspaniałych motywów przyrody, w tle będzie widoczny m.in. pomnik ku czci Ofiar Zbrodni Hitlerowskich. Równie piękne zdjęcia wykonacie na Wzgórzu na Murowiance. Wzgórze to przyciąga cichością oraz specyficznym charakterem, jaki nadaje kapliczka Matki Bożej Anielskiej. Przy kapliczce znajduje się także źrodełko z wodą pitną. W najbliższej okolicy Bochni znajduje się również Puszcza Niepołomicka, która jest kompleksem leśnym o powierzchni 11 tys. ha. Również tam warto się wybrać, aby wykonać kolejne fotografie do Waszego albumu ślubnego. To Wy musicie podjąć ostateczną decyzję co do lokalizacji tej niezwykłej sesji ślubnej. Muszą być to miejsca, które będą odbiciem charakteru i dzięki którym widoczne będą Wasze zainteresowania i to, czym na co dzień się pasjonujecie.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top