Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Flower box – czym jest i co warto wiedzieć o pielęgnacji kwiatów w pudełku?

Flower box – czym jest i co warto wiedzieć o pielęgnacji kwiatów w pudełku?
Flower box to unikalna kompozycja florystyczna, którą pokochały kobiety z całego świata. Cięte kwiaty umieszczone są w specjalnym, kartonowym pudełku tworząc kwiatową ozdobę gotową do ustawienia w dowolnym miejscu. Kwiaty w pudełku doskonale sprawdzają się jako prezent oraz efektowna dekoracja domu i biura.

Czym jest i jak wygląda flower box?

Flower box to kompozycja kwiatowa, do której stworzenia najczęściej wykorzystywane są cięte róże w różnych kolorach oraz gatunkach. Kwiaty umieszcza się symetrycznie w kartonowym pudełku, przez co gotowa kompozycja nabiera schludnego i minimalistycznego charakteru. Ze względu na swój wygląd, flower box szczególnie efektownie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Pudełka wykorzystywane do jego stworzenia występują w różnych kształtach i rozmiarach. Do najpopularniejszych należą klasyczne formy w kształcie walca, kwadratu oraz serca.

Flower box od Rose du Château doskonale nadaje się do wręczenia w prezencie na wszystkie okazje. Jego wygląd oraz ozdobny charakter sprawiają, że kwiaty w pudełku sprawdzają się zarówno w formie samodzielnego podarunku, jak i jako kwiatowy dodatek do właściwego prezentu. Mnogość rozmiarów, kształtów oraz kolorów kwiatów i boxów dostępnych w ofercie pracowni florystycznych sprawia, że flower box może zostać idealnie dopasowany do gustu każdej osoby oraz dowolnej okazji.

Na dnie każdego pudełeczka umieszcza się specjalną gąbkę florystyczną nasączoną preparatami przedłużającymi trwałość ciętych kwiatów. Róże czerpią z niej wodę oraz substancje odżywcze, przez co dłużej cieszą oczy oraz nie wymagają przeprowadzania praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki takiemu przygotowaniu trwałość flower boxów jest znacznie lepsza niż tradycyjnych kompozycji kwiatowych, a przestrzegając kilku podstawowych zasad można cieszyć się pięknem kwiatów w pudełku przez naprawdę długi czas.

Jak pielęgnować kwiaty w pudełku, aby na dłużej zachowały swój atrakcyjny wygląd?

Flower box to nowoczesna kompozycja kwiatowa, której główną zaletą jest bezobsługowość. W przeciwieństwie do klasycznych bukietów, kwiaty w pudełku nie wymagają bowiem regularnego skracania łodyżek, wymiany wody ani znalezienia wazonu, który w odpowiedni sposób podkreśli ich piękno. Kwiaty stanowią gotową do ustawienia w dowolnym miejscu kompozycję, o którą nie musimy się praktycznie wcale troszczyć.

Istnieje jednak kilka zasad, których warto przestrzegać, aby możliwie jak najdłużej cieszyć się pięknem kwiatów w pudełku. Otrzymując w prezencie efektowny flower box warto pamiętać o usuwaniu zwiędłych oraz suchych płatków, co pozwoli na dłużej zapewnić kompozycji atrakcyjny wygląd. Należy także wybrać odpowiednie miejsce do ustawienia boxu z różami. Cięte kwiaty nie powinny stać w pobliżu źródeł ciepła, należy więc umieścić je w miejscu oddalonym od kaloryferów, kominka oraz kuchennej płyty grzewczej.

Cięte róże umieszczone we flower boxie nie lubią także towarzystwa świeżych owoców, przede wszystkim cytrusowych, które wytwarzają szkodliwy dla ich trwałości etylen, związek, który powoduje szybsze więdnięcie kwiatów. Flower box nie powinien być także ustawiany zbyt blisko okna, zwłaszcza w okresie zimowym ani stać w przeciągu, gdyż nagłe wahania temperatur również mogą przyspieszyć przekwitanie kwiatów.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top