Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Emocjonujący pierwszy taniec

pierwszy taniec ślubny - nowożeńcy
Ślub i wesele to wspaniałe i niezwykle ważne momenty w naszym życiu. To właśnie dlatego tak bardzo stresuje nas ich organizacja. Jednym z wyjątkowych momentów wesela jest pierwszy taniec Pary Młodej. To wyzwanie, któremu należy poświęcić nieco więcej uwagi. Efektem będzie wspaniały występ i zachwyt gości.

Ślub i wesele to czas, który wywołuje w nas wiele emocji. Zdaniem Młodych Par, najbardziej stresujący jest moment składania przysięgi małżeńskiej. Potem, jak przekonują, jest już "z górki". Kolejnym wyzwaniem jest pierwszy taniec, szczególnie jeśli nie czujemy się dobrze w roli tancerzy. Jak zaplanować tę chwilę?

Pierwszy taniec

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że tak naprawdę nie ma powodu, by ten w gruncie rzeczy miły element wesela, jakim jest pierwszy taniec małżeński, spędzał nam sen z powiek. Wiele zależy od naszego podejścia do tematu. Pierwszy taniec jest symboliczny, wręcz magiczny! Od tego momentu Ty i Twoja żona lub mąż, będziecie tańczyć razem przez całe życie. W chwilach trudnych i tych radosnych będą czekać na Was ramiona, które pokochaliście z wzajemnością. Partnerka lub partner, na którego możesz zawsze liczyć "w zdrowiu i w chorobie". Piękne, prawda? Dlatego nie o to jakim tancerzem jesteś tutaj chodzi, lecz o to jakie emocje przekażecie swoim tańcem.
 

Jak przygotować się do pierwszego tańca?

Zamiast zastanawiać się nad tym, jak to będzie, warto przejść do czynów. Od czego zacząć? Najlepiej od wyboru piosenki, która będzie Wam w tańcu towarzyszyć. Być może pomocne okażą się artykuły, dotyczące piosenek na wesele, które znajdziecie na Wesele.com.pl. Im muzyka będzie spokojniejsza i krótsza, tym może Wam być łatwiej (np. zapamiętać kroki). Dobrze jest wybrać sobie kilka typów i spróbować razem przed lustrem zatańczyć do tych melodii. Jeśli jednak wasze wysiłki nie przynoszą dobrych rezultatów, warto poprosić kogoś bliskiego, by obiektywnie popatrzył na nasz taniec i dał kilka podpowiedzi.
 

Lekcje tańca przed ślubem

Bardzo prostym rozwiązaniem będzie udanie się na lekcje tańca. W wielu szkołach tańca organizowane są lekcje specjalnie dla narzeczonych. Ich celem jest wprowadzenie Młodych do podstaw tańca (najpopularniejsze, klasyczne style), ale także zmierzenie się z oporem przed tańcem na oczach widzów. Jest to również znakomita rozrywka, która pomoże oderwać się od stresów związanych z przygotowaniami do ślubu. Najlepiej jest dać sobie na naukę co najmniej miesiąc. Podczas zajęć nie tylko poznacie podstawy tanecznych kroków, ale też będziecie mieć możliwość przećwiczenia Waszego układu tanecznego pod okiem profesjonalisty. Najistotniejsze jest to, że przełamiecie opory przed tańcem, a to pierwszy krok do sukcesu. Ostatecznie nie ważne czy podczas pierwszego tańca ślubnego pomylicie kroki - najważniejsze jest to, abyście się przy tym świetnie bawili.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top