Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Elegancki garnitur ślubny

Elegancki garnitur ślubny
Podczas ślubu i wesela oczy wszystkich skupione są na młodej parze. Choć reguły to panna młoda przyciąga większą uwagę, to również pan młody musi wyglądać wyjątkowo! Moda w tym zakresie także często się zmienia.

Choć większość poradników mody ślubnej skupia się na sukni ślubnej, to ubiór pana młodego jest nie mniej ważnym elementem ślubu i wesela. Pan młody powinien być ubrany bardzo elegancko, klasycznie, a przy tym nieco wyróżniać się od pozostałych panów. Jak to zrobić? Co warto wiedzieć o zakupie garnituru ślubnego? W przypadku garnituru, tak jak w przypadku sukni ślubnej musimy pamiętać o podstawowych zasadach. Powinien on być dopasowany do pana młodego, ale także do stylu i charakteru wesela. Niektórzy lubią się wyróżnić jakimś nietypowym krojem lub kolorowymi dodatkami, podczas gdy inni nie eksperymentują i wybierają klasyczną elegancję. Na co postawić? Jak wybrać garnitur ślubny?
 

Garnitur, żakiet, smoking – co do ślubu?

Dlaczego właśnie garnitur? Tak naprawdę nie jest to jedyna opcja, którą można wybrać na ślub, świetnie sprawdzą się także żakiet lub smoking. Smoking jak wiadomo jest bardzo eleganckim strojem, więc pasuje do charakteru uroczystości, ale niektórzy podkreślają, że jest to ubiór wieczorowy, podczas gdy ślub zazwyczaj ma miejsce jeszcze za dnia. Dlatego właśnie eksperci modowi nie są zgodni w polecaniu smokingu. Dla jednych to naruszenie zasad elegancji, podczas gdy inni podkreślają, że ślub to wyjątkowa sytuacja, kiedy smoking można założyć nie tylko wieczorem. Wydaje się zatem, że jeśli panu młodemu bardzo zależy na założeniu smokingu, to spokojnie może się na to zdecydować.
 

Frak lub żakiet

Jeśli jednak chce w bardzo ostry sposób przestrzegać zasad mody męskiej, a przy tym pozostać eleganckim, dobrym rozwiązaniem będzie żakiet, czyli strój w charakterze fraka, ale dzienny. Świetnie prezentuje się w jaśniejszych kolorach np. w szarym. Dla Panów, którzy nie przepadają za tak eleganckimi rozwiązaniami, to garnitur będzie idealnym wyborem. Polecany jest raczej garnitur trzyczęściowy, przy czym warto pamiętać, że kamizelka powinna współgrać kolorem i materiałem z pozostałymi częściami.
 

Jaki garnitur do ślubu?

Choć niektórzy są gotowi eksperymentować, to najlepiej sprawdzają się klasyczne rozwiązania. Najczęściej polecanymi kolorami garniturów ślubnych są zatem te ciemne, najczęściej granatowy lub ciemny odcień szarego. Bardzo często na ślubach spotyka się także panów młodych w czerni, która jest jednak lekko kontrowersyjna, z tych samych powodów, co smoking. Czerń to kolor ubioru wieczorowego, choć niektórzy eksperci modowi twierdzą, że uroczysty charakter ślubu tworzy wyjątek i można zaprezentować się w czarnym garniturze. Choć niektórzy panowie chcą się wyróżnić i wybierają mniej standardowe kolory, czy wzory, to nie są one polecane.
 

Krawat czy muszka?

Podobnie jak błyszczące materiały, które wyglądają trochę niepoważnie. Czy na ślub lepiej założyć krawat, czy muszkę? Obie te opcje świetnie się sprawdzą, dlatego wybór należy do pana młodego. Warto tylko pamiętać, że jeśli decydujemy się na krawat, to powinien być on jedwabny, a jeśli na muszkę, to musimy kupić specjalną koszulę, dostosowaną do tej ozdoby, która m.in. ma guziczki przy kołnierzu, dostosowane do przytwierdzenia muszki.

 


Gdzie kupić garnitur ślubny?

Garnitur ślubny najlepiej uszyć u fachowego krawca. To rozwiązanie sprawi, że będzie idealnie dobrany, poza tym pozwoli nam na samodzielny wybór materiału, czy kroju, co sprawi, że strój będzie niepowtarzalny i wyjątkowy. Jest to jednak drogie rozwiązanie, dlatego inną opcją jest skorzystanie z oferty sklepów. Popularni producenci, jak Vistula, czy Bytom, dysponują dużym wyborem garniturów ślubnych, które można zakupić za przyzwoitą cenę, czasem można także uzyskać zniżki, czy trafić na promocje. Innym rozwiązaniem są salony mody ślubnej, które specjalizują się w takiej sprzedaży i gdzie wybór będzie największy. Ślubny garnitur można kupić także w mniej znanych sklepach, warto jednak unikać najtańszych rozwiązań, takie garnitury nie są zwykle ani wygodne, ani eleganckie.

 

 

Ślubny garnitur inaczej niż suknia ślubna to wydatek, który nie będzie „stratą” pieniędzy, a może stać się przemyślanym zakupem na wiele lat. Przy dobrym wyborze można wykorzystywać strój ślubny na wiele innych okazji, a dobrze skrojony, elegancki garnitur przyda się każdemu mężczyźnie.

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top