Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Ekscytująca sesją ślubna

Ekscytująca sesją ślubna
Ślub i wesele to najpiękniejsze chwile dla każdego małżeństwa. Chcielibyśmy pamiętać te wspaniałe momenty z całym bogactwem szczegółów, nawet po wielu latach. Doskonale jednak wiemy, że ludzka pamięć jest zawodna i z czasem zamazują się nawet najbardziej jaskrawe obrazy.

Metodą na uchronienie wspomnień od zatracenia są fotografie. Współcześnie jednak już nikomu nie wystarczają zdjęcia reportażowe ze ślubu i wesela. Chcemy aby nasz album ślubny wyróżniał się pośród innych i dlatego tak chętnie korzystamy z dobrodziejstw sesji plenerowej.


Profesjonalny fotograf to podstawa

Udana ślubna sesja plenerowa zależy od wielu czynników. Oczywistą oczywistością jest fakt, że musimy do tego przedsięwzięcia zaangażować profesjonalnego fotografa. "Plener" ponoć jest łatwiejszą formą dla fotografa niżeli zdjęcia studyjne, ale tutaj mniej niż umiejętności liczy się intuicja artysty. Instynkt ten połączony z kreatywnością robiącego zdjęcia, może dać piorunujący efekt. Jeżeli jeszcze do tego nie brak inwencji Parze Młodej to wychodzą wtedy istne majstersztyki.


Plan na zdjęcia w plenerze

Dobrze gdy Młoda Para ma swoją koncepcję tych zdjęć. Rozmowa z fotografem i przedstawienie mu swoich oczekiwań względem tej sesji są niezwykle istotne. Aby zdjęcia te były naprawdę udane, to nie możemy ich wykonywać w dniu ślubu gdzie rządzi pośpiech i nerwowość. Ważnym czynnikiem wpływającym na jakość tych ujęć jest tło jakie sobie obierzemy i motyw jaki wykorzystamy. Spokojne pary wybiorą sielskie i romantyczne zakątki. Będą to zaciszne knajpki gdzie Para Młoda miała swoją pierwszą randkę, albo ławka w parku gdzie pocałowali się po raz pierwszy.


Sesja awangardowa

Zdjęciom awangardowym o esencji artystycznej sprzyjają przestrzenie miejskie. Dla wykonania zdjęć w czerni i bieli, czy sephi dobrymi miejscami byłyby mury starych kamienic, ruiny zamku czy nawet wysypiska śmieci. Młodzi małżonkowie często też decydują się na zdjęcia na tle zabytkowych i charakterystycznych dla danej miejscowości obiektów. Pary ze szczyptą szaleństwa zrobią coś niezwykłego aby uświetnić ów sesję. Skoczą więc ze spadochronem, na bungie, albo zanurkują pod wodą i tam soczyście się pocałują.


Inne miejsca równie ciekawe

W Stalowej Woli fotografowie mają do dyspozycji kilka ciekawych obiektów o charakterze zabytkowym. Są to: zespół klasztorny Ojców Kapucynów, kościół parafialny św. Floriana z drewnianą dzwonnicą czy Zamek Lubomirskich w Rozwadowie. Gdyby udało nam się uzyskać pozwolenie na zdjęcia na terenie miejscowej elektrowni, to też mielibyśmy niespotykaną pamiątkę ślubną na tle kominów i urządzeń prądotwórczych. Przez miasto przepływają także rzeki, m.in. San, nad którego brzegiem można wykonać również wiele pięknych zdjęć.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top