Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Dom weselny, hotel czy restauracja – gdzie wyprawić wesele?

Dom weselny, hotel czy restauracja – gdzie wyprawić wesele?
Czasy, kiedy wesele odbywało się w domu, czy w mieszkaniu znajomych już dawno minęły, na obecne spore przyjęcia konieczne jest wynajęcie odpowiedniej sali, która spełni wszelkie potrzeby gości i młodych małżonków. Jaką salę wybrać? Czy miejsce organizacji wesela ma znaczenie?

Miejsce, gdzie odbędzie się nasze wesele, ma ogromne znaczenie. Zwykle szukamy klimatycznego lokalu, który przy tym będzie w stanie obsłużyć dużą imprezę. Czy nasz wybór powinien paść na dom weselny, restaurację, czy może hotel? Każde z tych miejsc świetnie nadaje się na organizację wesela, a o tym, które jest najlepsze, decydują nasze priorytety. Co wybrać? Czy to, czy wesele odbywa się w hotelu, restauracji, czy domu weselnym w ogóle ma znaczenie? Liczy się przecież to, jak wygląda to miejsce, jakie serwuje jedzenie i czy tworzy niezwykły klimat, który pasuje do takiej uroczystości. To prawda, ale w przypadku specyficznych potrzeb może się okazać, że powinniśmy zwrócić na to większą uwagę.

Dom weselny

Miejsce wręcz idealne na zorganizowanie wesela. Wszystko jest dostosowane właśnie do potrzeb nowożeńców. Zwykle dom weselny dysponuje odpowiednimi dekoracjami, ma duży parkiet z dodatkowymi atrakcjami jak dym, czy światła oraz zapewnia inne konieczne do przeprowadzenia takiej imprezy usługi. Dom weselny sprawdza się świetnie w przypadku organizowania dużych, hucznych wesel, gdzie tradycja odgrywa główną rolę. Doświadczenie w organizacji tego typu uroczystości i usługi specjalnie dostosowane do potrzeb młodej pary to największe zalety wyboru domu weselnego. Zdarzają się także wady. Co zrobić w wypadku, gdy część gości dojeżdża z daleka, co zdarza się coraz częściej? Większość domów weselnych nie dysponuje bazą noclegową, dlatego noclegi dla gości trzeba zamówić w innym miejscu, nierzadko sporo oddalonym od miejsca wesela. To kłopot, a także koszty, bo trzeba będzie zapewnić dodatkowy transport.

 


Wesele w hotelu

W wypadku obecności sporej ilości gości, których trzeba przenocować, hotel wydaje się świetnym miejscem na urządzenie wesela. Wszystkie potrzebne pokoje można wynająć „na miejscu”, co redukuje koszty, bo wynajmowanie autobusu, czy zapewnianie kierowcy, który odwiezie gości po weselu, nie będzie konieczne. Ale to nie jedyny powód, dla którego niektóre pary wybierają hotel na organizację przyjęcia weselnego. Hotele są często bardzo ekskluzywne i mają taką właśnie opinię, co sprawia, że organizacja w nich wesela jest uznawana za bardzo atrakcyjną. Na przykład w Warszawie wesele w hotelu Marriott, czy Polonia uchodzi za świetny wybór, mimo ceny za „talerzyk”, która się z tym wiąże. Dobre hotele dysponują też zwykle sporą salą, która może pomieścić pokaźną imprezę, choć trzeba liczyć się z tym, że nie będziemy sami. Choć sala będzie zarezerwowana na nasze przyjęcie, to już poza nią z pewnością natkniemy się na innych hotelowych gości.

 


Przyjęcie weselne w restauracji

Trzecią opcją jest organizacja wesela w restauracji. To dobre rozwiązanie dla osób z mniejszym budżetem, organizujących niewielkie przyjęcie i tych, które nie planują hucznej zabawy. Choć w niektórych restauracjach jest możliwe posiadanie miejsca do tańczenia, to zwykle nie jest go sporo i taka impreza nie będzie zapewne porównywalna z przyjęciem w domu weselnym pod względem szaleństw tanecznych. Ta opcja dobrze sprawdza się w przypadku bardziej spokojnych przyjęć, gdzie główną rolę odgrywa jedzenie i przyjemna atmosfera. Choć zwykle najniższe ceny można znaleźć w restauracjach, to nie oznacza to, że nie można w ten sposób zorganizować bardzo drogiego wesela. Wybranie ekskluzywnej restauracji z pewnością nie będzie tanie, ale za to bardzo klimatyczne.

 


Dom weselny, hotel, restauracja – wszystkie świetnie nadają się na organizację przyjęcia weselnego, każde z nich ma jednak pewne cechy, które w zależności od naszych priorytetów zmieniają się w zalety lub wady. Najważniejsze, aby najpierw przemyśleć, jaki ma być charakter naszego wesela i na tej podstawie wybrać miejsce, w którym się odbędzie. W ten sposób możemy być pewni, że spełni ono nasze potrzeby.

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
  • Lidka 2018-02-22, 09:31

    Chyba większość osób decyduje się na organizowanie wesel właśnie w restauracjach, hotelach, czy salach stricte weselnych. Ja jednak miałam wesele niedaleko Żywca w ośrodku Rancho Adama - przyjęcie niezapomniane pod wieloma względami. Im bardziej oryginalne miejsce organizacji wesela, tym ciekawsze może okazać się przyjęcie. ;)

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top