Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Dobra zabawa i niepowtarzalna pamiątka

Dobra zabawa i niepowtarzalna pamiątka
Sesja plenerowa to często oczko w głowie fotografa, a także ciekawa forma zabawy dla pary młodych małżonków. Aby ów sesja była udana, to należy pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Po pierwsze jeżeli już zdecydujemy się na plener, to na wstępnym spotkaniu z fotografem uważnie przyjrzyjmy się zdjęciom tego rodzaju.

Oceńmy czy energia jaka bije z tych ujęć nam odpowiada. Porozmawiajmy też z fachowcem o naszych wyobrażeniach na temat tej sesji, a wtedy fotograf z pewnością uwzględni nasze sugestie w swoich pomysłach.


Termin sesji ślubnej

Ważny jest także termin odbycia tych zdjęć. Dzień ślubu to niezbyt fortunny wybór. To wydarzenie wyzwala wiele emocji i stresogennych sytuacji. Dodatkowy pośpiech i zamartwianie się o to by jak najszybciej powrócić na salę biesiadną, nie sprzyja udanym fotografiom. Obiektyw aparatu to wrażliwe na emocje urządzenie, które natychmiast wychwyci napięcie towarzyszące małżonkom. Najlepiej wyznaczyć sobie termin późniejszy i dobrze gdy ten termin jest tylko przybliżony. Taka elastyczność pozwoli uniknąć kaprysów aury, jakże częstych w naszej szerokości geograficznej. Ponadto unikniemy zbędnego pośpiechu i będziemy mogli odwiedzić więcej interesujących nas miejsc. Musimy się liczyć z tym, że na sesję plenerowa będziemy musieli poświęcić cały dzień, albo umawiać się z fotografem na 2-3 godziny każdego dnia z osobna.


Awangarda powraca

No właśnie, skoro już mowa była o przestrzeniach w jakich miałaby się odbyć ów sesja, to tutaj pomysłowość Młodych Par i fotografów nie zna granic. Ciekawe efekty można uzyskać przez komputerową obróbkę zdjęć, np. para małżonków wychodzi za drzwi, na ich progu widać otchłań nicości, a młodzi z trwogą spoglądają w tą nieogarnioną przestrzeń. Popularne są także awangardowe zdjęcia w czerni i bieli, w przestrzeniach nieco surowych, jak zapomniana uliczka miasta, opuszczona fabryka, czy stary i niezamieszkały dom. Często wykorzystywanym motywem jest woda, a więc brzegi jezior czy rzek w których zakochani mogą beztrosko pląsać. Takie ujęcia oczywiście wymagają odpowiedniej pory roku, a więc lata. Pomysłów na dobrą sesję jest bez liku, czasami wystarczy się rozejrzeć dookoła siebie, a z pewnością znajdzie się jakiś interesujący zakątek, nawet w pobliżu naszego domu.


Plenery Ropczyc dla każdej pary

W Ropczycach na Podkarpaciu nie brakuje atrakcyjnych ku temu celowi miejsc. W mieście tym znajduje się sanktuarium NMP Królowej Rodzin. Ta piękna i monumentalna budowla powstała w 1730 roku. Charakterystycznym miejscem Ropczyc jest zabytkowa studnia św. Barbary. Przy ulicy Najświętszej Marii Panny zaś mieści się XIX-wieczny dom drewniany, który też mógłby stać się tłem intrygujących zdjęć ślubnych. Ponadto warto udać się na miejski rynek, który wieczorową porą kusi do zrobienia kliku romantycznych fotografii. Poza miastem też nie brak ciekawych miejsc, jak: zabytkowy kościół parafialny sw. Mikołaja czy dwór rodziny Mielczarków w Łączkach Kucharskich.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top