Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Długotrwałe poszukiwania fotografa mają sens

Długotrwałe poszukiwania fotografa mają sens
Wybór fotografa na ślub i wesele nie jest łatwy, ale z pewnością jest czasochłonny. Warto jednak tej części przedsięwzięcia ślubnego poświęcić więcej czasu. Po latach, gdy po raz wtóry będziemy wertować karty albumu ze zdjęciami, nie pożałujemy poświęconego tej sprawie czasu. Fotografie ślubne są bowiem najcenniejszą pamiątką jaką przechowujemy w naszych domach.

Gdy z tłumu oferujących się fachowców znajdziemy tych kilku najbardziej właściwych, to w kolejnym etapie selekcji warto zdecydować się na osobistą rozmowę z fotografami. Warto zapytać takiego usługodawcę jak długo będzie wykonywał zdjęcia, ile ich wykona i czy w ich skład wejdą ujęcia plenerowe.


Teraźniejsze opcje związane z usługą foto

Pytajmy także o możliwość sporządzenia fotoksiążki. To bardzo ciekawa pamiątka, na ogół sporządzona na papierze kredowym, przedstawiająca zdjęcia nawet z dzieciństwa małżonków i ich narzeczeństwa. Dowiedzmy się również czy dostaniemy na koniec współpracy całą pulę zdjęć, czy tylko te które znalazły się w albumie. Nie bójmy się pytać o pieniądze. Na ogół jakość w tym przypadku wiąże się z ceną. Nie bądźmy jednak naiwni i zweryfikujmy dokonania każdego z fotografów własnym okiem. Wcześniej poczytajmy jakie zdjęcia uważa się za wykonane poprawnie, albo poprośmy o pomoc znajomego, który ma jakieś pojęcie o tej tematyce.


Umowa i szczegóły

Gdy wybierzemy już tego jedynego fotografa, to nie zapomnijmy o ustaleniu z nim kilku istotnych szczegółów. Upewnijmy się, np. czy w razie awarii sprzętu, fachowiec posiada rezerwowy, albo czy w przypadku nieoczekiwanej absencji, gwarantuje on zastępstwo. Ustalmy też datę sesji plenerowej. Najlepiej gdy będzie to inny dzień niż ślub. Wtedy Para Młoda i fotograf nie są uzależnieni od kapryśnej aury, a także oni sami nie odczuwają presji rychłego powrotu na salę weselną. Decyzja taka stwarza też okazję do odwiedzenia kilku miejsc, które nam się spodobają.


Skaryszew na sesję ślubną

W Skaryszewie nie brak miejsc do wykonania zdjęć plenerowych na tle zabytkowych budowli. Najcenniejszym obiektem tego typu w tym mieście jest barokowy kościół św. Jakuba z przełomu XVII i XVIII wieku. Przy ulicy Żeromskiego zaś, znajduje się bardzo ciekawy do wykonania czarno-białych zdjęć stary młyn. W pobliskim Makowie znajduje się zaś niezwykłej urody zespół dworski z okresu późnego klasycyzmu - XVIII/XIX w., w którego skład wchodzą: dwór, spichlerz, lamus, gorzelnia wraz z otaczającym go parkiem. W okolicach Skaryszewa można też natknąć się na zabytkowy kościół parafialny pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Odechowie, a w Gębarzowie park z przełomu XIX i XX wieku.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top