Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Czym jedziecie do ślubu?

Czym jedziecie do ślubu?
Z pewnością jesteście w trakcie przygotowań do Waszego wielkiego dnia. Niech zgadnę: termin, kościół i sala weselna już wybrane? Jeśli tak, nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, czym jechać do ślubu. Poniższy artykuł powinien Wam w tym pomóc.

Jeszcze kilka lat temu większość par decydowała się na wynajem ekskluzywnego samochodu – często była to limuzyna. Możliwości jest jednak wiele, a pomysłów parom młodym nie brakuje. Są zatem tacy, których największym marzeniem jest podjechanie pod kościół ekskluzywną limuzyną, a z drugiej strony są również i ci, którzy decydują się na jakiś zwyczajny samochód osobowy.
 

Zabytkowym samochodem do ślubu

Popularne ostatnio stały się zabytkowe samochody. Młodzi często decydują się np. na syrenki, warszawy czy fiaty 125p. W okresie letnim chętnie wybierają kabriolety, jednak trzeba w nich uważać na fryzurę panny młodej i lepiej wówczas zrezygnować z misternie upinanych koków. W modzie są także ostatnio stylowe angielskie taksówki.
 

Koszt wynajmu takiej usługi

Ile to kosztuje? Ceny za wynajem samochodu wraz z kierowcą wahają się od 500 złotych do około 1500. Zależą od wielu czynników – nie tylko od tego, na jakie auto się zdecydujemy. Trzeba wziąć pod uwagę m.in. odległość od miejsca, z którego wypożyczamy samochód, do domu pana młodego, następnie panny młodej, kościoła i wreszcie sali weselnej, a także czas, jaki kierowca będzie musiał nam poświęcić.
 

Oszczędności związane z wyborem auta ślubnego

Wszystko to sprawia, że część nowożeńców woli zaoszczędzić kilkaset złotych i jedzie do ślubu samochodem należącym np. do kogoś z grona rodziny lub przyjaciół. Koszty spadają znacznie, bowiem najczęściej – korzystając z uprzejmości właściciela – nie płacimy wcale albo pokrywamy jedynie koszty paliwa. Samochód młodej pary musi się jednak czymś wyróżniać. Dlatego też przypina się do niego kwiaty, montuje specjalne tablice rejestracyjne (np. z przodu napis „droga do raju”, a z tyłu „koniec wolności”). Wszystko zależy od gustu oraz pomysłu pary i konwencji całej imprezy. Ważne jednak, by samochód był przestronny i wygodny. Jest to istotne zwłaszcza z perspektywy panny młodej, która często ubrana jest w obszerną suknię.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top