Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Czy na weselach gra się wioche?

Czy na weselach gra się wioche?
Podczas rozmowy z muzykiem grającym na weselach, którego chciałem zachęcić do nawiązania współpracy z portalem muzyka-wesele.pl usłyszałem, że postanowił on zawiesić swoją działalność, gdyż na weselach obecnie gra się „wiochę”. Czy to prawda?

Wie pan, bo to jest teraz tak, że im więcej słomy w butach, tym więcej ludzi to bierze”. Zaczął muzyk. Czy miał rację? Nie wydaje mi się.

Możliwe, że trafiłem na prawdziwego artystę. Być może interesuje go sztuka, muzyka klasyczna oraz awangarda. Może jest prawdziwym artystą, przez duże „A”. Tylko czy w takim wypadku jest to osoba odpowiednia do gry na weselu?

Był rozmowny, ale mocno krytyczny. Kontynuował swoją wypowiedź: „Jak słucham tego kiczu, to dziwię się ludziom. Grają jakieś chodnikowe disco – polo. Tego słuchać się nie da”.

Zaskoczyło mnie jego negatywne nastawienie. Większość osób grających na weselach jest przepełniona pozytywną energią, z chęcią mówią o swoim repertuarze...

Sam zacząłem się zastanawiać, co tak naprawdę ważne jest na weselu? Czyż nie, miła i przyjemna muzyka? Patrząc na bazę naszych piosenek, widzę, że znajdują się w niej zarówno utwory do zabawy jak i nieco ambitniejsze kawałki, jak chociażby piosenki Perfectu oraz Marka Grechuty. Każdy znajdzie coś dla siebie – o to w tym chodzi.

Kluczem do dobrej zabawy jest odpowiedni dobór utworów tanecznych, z tym czego słuchamy od lat. Wesele jest nie tylko wyrazem miłości dwojga osób, ale także odzwierciedleniem ich charakteru. Dlatego tyle przygotowań wkładamy w wybór lokalu, fotografa, kamerzysty i muzyki.

Przeglądając bazę zespołów natrafiłem zarówno na propozycję mocniejszego grania, jak i na zespół ludowy. Jestem pewien, że każdy zespół zaaranżuje nasze ulubione kawałki w swój oryginalny sposób. Dzięki ilości ofert, nie musimy obawiać się „wiochy”, chyba, że sami chcemy zorganizować swoje wesele w takim stylu

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top