Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Chwile utrwalone na zawsze

Chwile utrwalone na zawsze
Jest wiele chwil w życiu każdego z nas, które chcielibyśmy utrwalić w swojej pamięci na zawsze. Niewątpliwie takim momentem jest dzień ślubu i wszystkie wydarzenia z nim związane. Najlepszą metodą na utrwalenie tych podniosłych i szczęśliwych chwil jest zatrudnienie fotografa.

Przed dziesiątkami lat, gdy fotografia ślubna stawiała dopiero pierwsze kroki, Młode Pary mogły liczyć zaledwie na kilka obrazów. Nasi dziadkowie w swoich schowkach skrzętnie skrywają kilka zdjęć, które pomagają im przypomnieć sobie te znakomite momenty. Są to na ogół portrety Młodej Pary lub grupowe zdjęcia wszystkich biesiadników wraz z orkiestrą i księdzem. Z perspektywy czasu możemy sobie łatwo uświadomić, jakiego skoku technologicznego dokonała ludzkość w czasie zaledwie kilkudziesięciu lat. Dzisiaj ślub i wesele fotografuje nawet trzech wykwalifikowanych ludzi, a do tego śladami gości i młodej pary podążają kamerzyści.


Fotografia ślubna - znacząca dziedzina

Także wraz pędzącym rozwojem elektroniki, robiący zdjęcia dysponują coraz to lepszymi urządzeniami. Z pozoru mogłoby wydawać się, że aparaty jakimi posługują się fotografowie, pozwalają nawet absolutnemu nowicjuszowi zrobić dobre zdjęcia. Czy tak oby jest na pewno? Niejedna Para Młoda przekonała się boleśnie na własnej skórze, że zdjęcia które wykonuje wujek, ciocia bądź kuzyn okazują się zwykłymi bublami. Mogą one być marne pod względem doświetlenia obiektu, a na dodatek źle wykadrowane. Drugiego ślubu niestety nie możemy sobie sprawić, więc warto aby fotograf na tej ważnej ceremonii znał się na swoim fachu. Retusz zepsutych zdjęć nie jest tani i warto wziąć tę uwagę na wzgląd.


Piękno zdjęć plenerowych

Najbarwniejszymi i najchętniej oglądanymi zdjęciami z ślubu i wesela są te wykonane w plenerze. Sesje tego rodzaju są nie tylko znakomitą zabawą dla Pary Młodej ale i doskonałą pamiątką na długie lata. O powodzeniu tych zdjęć decyduje często odpowiedni dobór przestrzeni, w której zostaną wykonane. Nierzadko tłem tych fotografii stają się zabytkowe budowle. Kilka interesujących obiektów tego typu znajduje się w Kaliszu Pomorskim. Wystarczy choćby wspomnieć klasycystyczny kościół pw. Matki Królowej Polski z II połowy XVIII wieku.


Inne szczególne miejsca

Do miejsc wartych fatygi Pary Młodej należy zaliczyć także pałac, który swoich obecnych kształtów nabierał w XVIII i XIX stuleciu, a został już w XIV wieku ufundowany przez rodzinę Wedlów. Obecnie zamek czeka na renowację, ale jego tajemnicze wnętrze i tak znakomicie nadaje się na wykonanie kilku pamiątkowych ujęć ślubnych. Wokół samej budowli rozciąga się równie leciwy park, który skrywa wiele intrygujących zakątków. W pobliżu miasteczka znajdują się cztery jeziora: Bobrowo Wielkie i Małe, Młyńskie oraz staw przy ulicy Szczecińskiej. Te miejsca to znakomita przestrzeń na zdjęcia ślubne na łonie przyrody.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top