Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Bajkowy - zimowy ślub z atrakcjami

Bajkowy - zimowy ślub z atrakcjami
Zimowy ślub....czy to aby na pewno zły pomysł? O ile z pewnością par decydujących się wypowiedzieć sakramentalne „tak” w miesiącach zimowych jest zdecydowanie mniej, o tyle zdecydowanie więcej jest tych, które nie wiedzą co tracą. Czy słusznie narzeczeni rezygnują z rabatów, które w tym czasie o wiele chętniej oferują organizatorzy ślubów, właściciele lokali, fotografowie, muzycy i inni zarabiający w bezpośredni bądź pośredni sposób na ceremonii ślubnej?

Czyżby przyszli nowożeńcy nie wiedzieli o atrakcjach jakie mogą zapewnić sobie i gościom właśnie o tej porze roku? Zakochanym, którym nie podobają się w większości, typowe dekoracje sal weselnych, bądź obawiają się, iż pomimo próśb ich sala weselna może wyglądać ordynarnie w tym najważniejszym dla nich dniu - w zimowych miesiącach mogą być spokojni i puścić wodze fantazji… Jedną z możliwości jest przyozdobienie w tym okresie, lokalu, w sposób klasyczny: świątecznymi stroikami, bombkami a zamiast tradycyjnego oświetlenia - wiszącymi lampionami. Przez co wystrój stanie się jeszcze bardziej rodzinny, jak na okres świąteczny przystało.
 

Zimowy wystrój sali weselnej

Można także zaadoptować salę weselną na nieco bardziej zimowy klimat wprowadzając elementy natury: gałązki z drzew iglastych, oprószone sztucznym śniegiem, śnieżne wzory na oknach i kryształki imitujące sople lodu, przeźroczyste oszronione świeczniki czy w końcu delikatnymi, zwisającymi w dół o różnej długości, drobno iskrzącymi się, jednokolorowymi światełkami. Taki wystrój na pewno wielu gościom skojarzy się z pałacem Królowej śniegu, co bez wątpienia doda oryginalności wydarzeniu. Natomiast przyszłej pannie młodej da jeszcze większą możliwość wyboru sukni ślubnej ….a Młodej Parze pretekst do stworzenia tematycznego ślubu.
 

Atrakcje możliwe tylko w zimie

Innymi atrakcjami, które na pewno zwrócą uwagę rodziny i znajomych są: przejazd saniami Pary Młodej do Kościoła lub kulig dla wszystkich połączony ze śnieżnymi atrakcjami dla dzieci. Oprócz tego na pewno zrobi wrażenie widowiskowy pokaz sztucznych ogni bądź fire show, który w zimowy wieczór w śnieżnej scenerii będzie prezentował się magicznie. W ostatnim czasie popularne stały się również rzeźby z lodu, które idealnie spełniają swoją funkcję ozdobną właśnie w zimowych warunkach.
 

Góralski ślub i jego forma

Jeśli młodym marzy się natomiast góralski ślub (czy to z powodu pochodzenia, czy po prostu z sentymentu), nie ma lepszej pory roku niż zima. W górach wtedy jest pięknie, a ponadto takie wesele, goście zapamiętają na długo. Prawdziwe góralskie wesele to przede wszystkim bardzo huczna impreza, na której będziecie bawić się do białego rana. Nie może zabraknąć oczywiście grzanego wina. W ramach poprawin zamiast tradycyjnej imprezy w domu weselnym (albo w jej trakcie) można weselnikom zaproponować pełen wrażeń kulig i ognisko. Wiele góralskich karczm ma takie atrakcje w ofercie.
 

Sesja w zimowym plenerze

Zimą jest także okazja zafundować sobie wspaniałą i niepowtarzalną sesję plenerową. Zwisające sople lodu, lekko prószący śnieg mieniący się w słońcu. Taka sceneria sprawi, że sesja ślubna stanie się magiczną a album ze zdjęciami będziecie piękną pamiątką. Możliwości oryginalnego, bajkowego i niezapomnianego ślubu zimowego jest mnóstwo, który nie koniecznie musi okazać się droższy od tego organizowanego latem, a wręcz przeciwnie może okazać  się tańszy  a bardziej atrakcyjny od standardowego. Trzeba tylko mieć otwartą głowę i nieograniczona wyobraźnię...

Autor zdjęcia: fotograf Jarek z Zakopanego

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top